sobota, 24 lutego, 2024

Prezes UOKiK zachęca do niekupowania produktów z Rosji i Białorusi. Które kody kreskowe omijać?

spot_img

Tomasz Chróstny apeluje do polskich przedsiębiorców i konsumentów o solidarne zachowania w związku atakiem Rosji i Białorusi na Ukrainę. W tym celu zachęcił do świadomych zakupów i zwracanie uwagi na kody kreskowe, które wskazują na kraj pochodzenia.

“Zachęcamy do niekupowania produktów z Rosji i Białorusi”

Trwa agresja Rosji przy wsparciu Białorusi na Ukrainę. USA, UE i poszczególne państwa nakładają sankcje na agresora. Tomasz Chróstny zwrócił uwagę, że także polscy przedsiębiorcy i konsumenci mogą wesprzeć te działania i uderzyć w ekonomiczne interesy Rosji i Białorusi.  Jak poinformował w komunikacie prasowym, wiele sieci handlowych już wycofało ze swojej oferty towary pochodzenia rosyjskiego są to m.in. Aldi, Carrefour, Netto, Rossmann i Stokrotka. 

 Zachęcamy do akcji niekupowania produktów i usług od firm z Rosji i Białorusi. Doceniamy sieci handlowe wycofujące takie produkty ze swojej oferty. Bądźmy solidarni z Ukrainą, sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji wojskowej – mówi Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Które produkty w sklepie omijać?

Informację, skąd pochodzi dany produkt, można znaleźć na jego kodzie kreskowym. W przypadku wyprodukowanych w Federacji Rosyjskiej zaczyna się on cyframi 460-469, natomiast produkty z Białorusi mają kody z początkiem 481.

źródło i foto: UOKIK

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x