niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Aktualne ceny zbóż na krajowym rynku

spot_img

Nowy rok przyniósł niewielkie zmiany cen zbóż. Cały czas cena pszenicy konsumpcyjnej utrzymuje się na poziomie grudniowym – średnio 930-940 z/t. Na początku roku popyt na zboża był niewielki. Wiele zakładów produkcyjnych dopiero w II tygodniu stycznia rozpoczęło normalną produkcję.

Mrozy i trudne warunki atmosferyczne wpłynęły na opóźnienia w załadunku samochodów i w utrzymaniu terminowości dostaw. Ziarno zbóż można sprzedać do portów na bieżącą dostawę, dużo jest też zapytań ofertowych od strony zachodnich sąsiadów. Aktualnie widoczne jest znaczne zainteresowanie zakupem zbóż paszowych, w konsekwencji ceny wzrosły o 10-20 zł/t.

Ceny transakcyjne zbóż w kraju

Wielu producentów jest zainteresowanych ceną ziarna ze zbiorów 2024 (tabela poniżej)

 Ceny zbóż w portach z nowego zbioru

Źródło: e-WGT/PHU START

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x