poniedziałek, 26 lutego, 2024

Cedrob wykupił część Zakładów Mięsnych Henryk Kania

spot_img

Syndyk masy upadłościowej Zakładów Mięsnych Henryk Kania za 100 milionów złotych sprzedał firmie Cedrob S.A. zorganizowaną część tego przedsiębiorstwa.

Goczałkowice, Pszczyna i Ćwiklice

Cedrob stał się więc właścicielem zakładów przetwórstwa mięsa w Goczałkowicach-Zdroju, Pszczynie i Ćwiklicach. Transakcja obejmuje także prawa leasingu operacyjnego zakładu rozbioru i przetwórstwa w Mokrsku wraz z oczyszczalnią ścieków i m.in. tzw. wartości niematerialne i prawne zakładów.

Aktywa a nie zobowiązania

Do sprzedanych aktywów nie zaliczają się natomiast  zobowiązania, wierzytelności oraz dokumentacja księgowa ZM Henryk Kania. Warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa zostały zatwierdzone przez Sąd Rejonowy w Katowicach już w czerwcu br.

Nieprawidłowości i upadek

Dodajmy, że w 2019 roku prokuratura wykryła nieprawidłowości w finansowaniu ZM Henryk Kania. Wykryto m.in. wystawianie pustych faktur. Natomiast za głównym akcjonariuszem i byłym prezesem upadłych Zakładów Mięsnych Henryk Kania wystawiono list gończy. Wcześniej zakłady zajmowały się produkcją wielu popularnych produktów mięsnych.

Grupa Kapitałowa Cedrob

Nowy właściciel zorganizowanej części ZM Henryk Kania – Grupa Kapitałowa Cedrob składa się natomiast z następujących spółek: Cedrob S.A. (charakteryzowanej jako największy w Polsce producent mięsa drobiowego), Gobarto S.A. (producent trzody chlewnej), Zakładów Mięsnych Silesia S.A. (producent wędlin) i Cedrob Passau GmbH – spółka działająca na rynku niemieckim.


Źródło: portale spółek Cedrob S,A. i ZM Henryk Kania.
Foto: www.grupacedrob.pl/

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x