niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Budka dla ptaków jak fotoradar! Kierowcy zwalniają..

spot_img

Jeden z mieszkańców Sobiboru wpadł na pomysł, jak zdyscyplinować kierowców poruszających się przez tą miejscowość (droga wojewódzka nr 816 Włodawa – Dorohusk) . Stworzył budkę lęgową dla ptaków, która do złudzenia przypomina fotoradar i ustawił ją przy płocie!

Mieszkaniec Sobiboru na swojej działce ustawił bowiem budkę lęgową dla ptaków w kształcie… fotoradaru. Pomalowana jest na żółty kolor i z daleka do złudzenia przypomina urządzenia, jakie wykorzystuje Inspekcja Transportu Drogowego. O tym, że jest to atrapa, można przekonać się dopiero z bliska, zwłaszcza, że zamiast na słupie przy jezdni, stoi na działce na drewnianej konstrukcji.

Jak wyjaśnia właścielepan Romuald Winiarczyk w rozmowie z tygodnikiem Super Tydzień, wielokrotnie już widział, jak kierowcy gwałtownie hamowali na widok jego budki dla ptaków. Co więcej niektórzy kierowcy zatrzymują się i fotografują się na tle konstrukcji. Uważa również, że jest to także oryginalna promocja Sobiboru na całą Polskę.

Fajnie, że tak działa na piratów, bo nie wszyscy jadą z dozwoloną prędkością. Jeżeli dzięki temu uda się zapobiec tragedii, to warto było zrobić taki domek. Ptakom też chyba się spodobał. Szpaki już w nim się zadomowiłydodaje pan Romuald.

Co ważne, nie jest to pierwszy tego typu pomysł mieszkańca Sobiboru. Kilka lat temu ustawił przy drodze rzeźbę ubraną w strój policjanta, trzymającą urządzenie do pomiaru prędkości. Przez pewien czas kierowcy jeździli spokojnie przestrzegając ograniczenia prędkości, jednak później ktoś ją zniszczył. Została odbudowana, tym razem jednak mężczyzna ustawił ją na swojej posesji. To jednak też nie pomogło.

Z kolei budką lęgową w kształcie fotoradaru od razu zainteresował się zarządca drogi. Przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich uznali, że stoi ona zbyt blisko jezdni, a dokładnie w pasie drogowym. Została przesunięta tak, aby nikt już jej właścicielowi nie zarzucił, że działa niezgodnie z prawem.

Źródło: supertydzien/lublin112.pl

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników