wtorek, 28 marca, 2023
spot_img

Front powoli będzie się wycofywał na wschód [POGODA]

spot_imgspot_img

Front powoli będzie się wycofywał na wschód i tam ugrzęźnie w weekend.

W nocy opady deszczu możliwe będą na południu, zachodzie i północy kraju. Na pozostałym obszarze raczej sucho. Przed wschodem słońca temperatura spadnie do około 15-17 stopni na zachodzie i południu do 16-19 stopni na pozostałym obszarze.

W ciągu dnia front względem dnia dzisiejszego przesunie się na wschód o około 100-150 km, wieczorem o ponad 200 km/

W strefie zbieżności od Kaszub, Pomorza Gdańskiego po Kujawy, wschód Wielkopolski, Ziemię Łódzką, zachód Mazowsza, Małopolskę i Podkarpacie a wieczorem również Warmię, Roztocze, południowe, środkowe Mazowsze powstanie najwięcej burz z nawalnym opadem deszczu- podczas kilku burz suma opadów lokalnie dobrnie do blisko 70-90 mm. Przeważnie spadnie 5-25 mm. Na wschodzie kraju również miejscami zagrzmi i również doleje, jednak tych zjawisk będzie mniej. Na zachodzie bez burz. Mimo wszystko miejscami i tam popada- szczególnie najbliższej nocy i przed południem.

Podczas burz punktowo wiatr rozpędzi się do blisko 100 km/h. Możliwy również grad do 1-4 cm.

W przyszłym tygodniu pojawi się dłuższy okres bez opadów- bardzo szybko powróci problem suszy rolniczej w większości kraju.

Łukasz Sieligowski 

spot_img
Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników