środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Blokady na drogach i obornik? Rolnicy zapowiadają kolejny protest!

spot_img

Już w najbliższą środę (7 października br.) mają odbyć się kolejne protesty rolników w sprawie nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt: tzw. Piątki Kaczyńskiego.


Ogólnopolski Ruch Rolników AGROunia za pośrednictwem mediów społecznościowych podaje następujące informacje:

 „Nasza forma protestów będzie tak ukierunkowana, aby w jak najmniejszym stopniu zaszkodzić zwykłym obywatelom w codziennym życiu. Nie chcemy, aby nasze gospodarstwa rolne konały powoli w ciszy przez nieprzemyślane decyzje partii rządzącej ochoczo poparte przez większość opozycji z wyjątkami. Nikt nie zwróci uwagi na rolnika, który będzie protestował na swoim polu, dlatego uprzejmie prosimy o waszą wyrozumiałość. Naszym celem są osoby, które przyczyniły się do takiej, a nie innej sytuacji, jaką mamy teraz”.

Protesty mają przyjąć formę ogólnopolskich blokad na kilkudziesięciu drogach w różnych regionach kraju. Mówi się nawet o rozrzucaniu obornika przed traktorami. Akcje mają się rozpocząć w środę w godzinach porannych.
O szczegółach informować będziemy na bieżąco!

Początek 7 października o 10.00

Wiadomo już, że środowa (7 października br.) akcja protestacyjna rozpocznie się o godzinie 10.00 i objąć ma wiele miejsc w całym kraju. Planuje się też różne formy protestu.

To bardzo dobrze, że rolnicy z różnych stron kraju, z różnych środowisk i organizacji tak żywo reagują – mówi Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. – Telefony się wprost urywają. Są rozmaite pomysły na formy protestu. Będą blokady dróg. Będą wizyty u posłów. Będą wykupywane strony w rozmaitych gazetach w różnych regionach na których publikowane będą wizerunki posłów, którzy opowiedzieli się za nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, popierając zmiany które pogrzebią polskie rolnictwo. I temu właśnie trzeba się przeciwstawić! Tu chodzi o obronę polskiego rolnictwa przed upadkiem! I to już nie są żarty! To prawdziwa, realna groźba!

A 13 października znowu w Warszawie

Michał Kołodziejczak potwierdza też wcześniejsze zapowiedzi ponownego protestu w centrum Warszawy. Ma się od odbyć we wtorek 13 października br. Organizatorom protestu bardzo zależy na jeszcze większej liczbie uczestników niż to było 30 września br. gdy w stolicy protestowało grubo ponad 10 tysięcy rolników.

A WIR da posłom korepetycje

Natomiast w poniedziałek, 5 października br. przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rolniczej odwiedzą biura wielkopolskich posłów aby dać parlamentarzystom korepetycje w zakresie skutków, które przyniosą polskiej gospodarce nowelizacje Ustawy o ochronie zwierząt przyjęte przez Sejm RP w dniu 18 września br.


Źródło: AGROunia

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x