sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

“Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” – nowy konkurs plastyczny dla dzieci z nagrodami!

spot_img

Dzieci z terenów wiejskich mogą wziąć udział w kolejnym, już XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Ta wyjątkowa inicjatywa jest częścią działań prewencyjnych i ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstw rolnych. Jakie są zasady konkursu i kto może wziąć w nim udział?

Ruszyła tegoroczna edycja ubezpieczeń dla dzieci rolników
zdj: Archiwum AP

Zasady konkursu “Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych z obszarów wiejskich. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych: 

  • I grupa – klasy 0 – III szkoły podstawowej;
  • II grupa – klasy IV – VIII szkoły podstawowej.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć dwuwymiarową pracę plastyczną w formacie A-3 w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, takich jak środki ochrony roślin, nawozy czy paliwa. Na stronie internetowej Kasy Rolniczej w zakładce „Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym” znaleźć można źródło wiedzy, z której dzieci dowiedzą się co można zrobić, żeby wspomóc rodziców w dbaniu o własne bezpieczeństwo. Tu znajdują się m.in.: film pt.: „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”, który zabierze dzieci na wirtualny spacer po gospodarstwie oraz szkolenie e-learningowe: „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, w którym wraz z dwojgiem sympatycznych dzieci poznać można najczęściej występujące w gospodarstwach sytuacje niebezpieczne.

Najlepsze prace na każdym etapie konkursu zostaną nagrodzone przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów konkursu. Prace laureatów zostaną również opublikowane w materiałach popularyzatorskich Kasy. Na stronie KRUS można zapoznać się ze szczegółowym regulaminem. Więcej informacji na temat organizacji konkursu można uzyskać także we właściwej jednostce terenowej KRUS.

zdj: KRUS

Do kiedy można przesyłać zgłoszenia?

Formularze zgłoszeniowe i prace konkursowe należy przekazać do oddziałów regionalnych KRUS w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca 2023 roku (decyduje data wpływu prac do właściwego oddziału). Etap wojewódzki będzie zakończony do dnia 28 kwietnia 2023 r. przekazaniem do Biura Prewencji Centrali KRUS trzech najlepszych prac z obu kategorii wiekowych, wraz z protokołem z posiedzenia wojewódzkiej komisji konkursowej. Laureaci konkursu na każdym z jego etapów zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi lub pieniężnymi

Konkurs jest świetną okazją dla dzieci z terenów wiejskich do pokazania swoich talentów artystycznych oraz zwiększenia świadomości na temat bezpieczeństwa w pracy na gospodarstwach rolnych. Jako patroni medialni tego wydarzenia gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

źródło: KRUS

Napisz komentarz

4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x