poniedziałek, 26 lutego, 2024

20 edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne już trwa! Sprawdź do kiedy można przesyłać zgłoszenia

spot_img

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo pracy stanowi kluczową kwestię, zwłaszcza w sektorze rolniczym, gdzie ryzyko wystąpienia wypadków jest bardzo wysokie, a zdrowie i życie pracowników są narażone na niebezpieczeństwo. W celu podniesienia świadomości na temat bezpieczeństwa pracy w rolnictwie, rozpoczęła się już XX edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, w którym można wygrać cenne nagrody. Do kiedy można przesyłać zgłoszenia?

20 edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne już trwa! Sprawdź do kiedy można przesyłać zgłoszenia
zdj:Archiwum AP

Promowanie zasad bezpieczeństwa pracy w rolnictwie od 2003 roku

Od 2003 roku, Polska Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa organizuje Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs ma na celu promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz zmniejszenie liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne z patronatem Prezydenta RP: dla małych i dużych gospodarstw rolnych

XX edycja konkursu została objęta patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. Udział w konkursie mogą wziąć zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne, z których przynajmniej jeden z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników. Uczestnicy konkursu mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych oraz zdobycia cennych nagród. Najważniejszym jednak elementem konkursu jest profesjonalny audyt bezpieczeństwa pracy, który może pomóc w identyfikacji zagrożeń i poprawie stanu bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Laureaci wszystkich etapów konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowane przez organizatora, współorganizatorów i innych fundatorów

Ocenę przeprowadzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie

Podczas eliminacji sprawdzone zostanie, czy w ocenianym gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały w nim zagrożenia wypadkowe. W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowej Inspekcji Pracy, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz innych instytucji działających w środowisku wiejskim. 

XX edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne – ważne terminy

  • 21.04.2023 r. – upływa termin zgłaszania udziału w Konkursie
  • 30.06.2023 r. – zakończenie etapu wojewódzkiego
  • 10-28 lipca 2023 r. – wizytacja gospodarstw finałowych (termin może ulec zmianie).

Rozstrzygnięcie konkursu i podanie wyników do publicznej wiadomości odbędzie się przed 31 października 2023 r. Wyniki konkursu zostaną także podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej organizatora www.krus.gov.pl i FB Kasy. O przyznaniu nagrody laureaci konkursu zostaną powiadomieni przez organizatora pocztą tradycyjną na adres korespondencyjny podany w Formularzu zgłoszeniowy

Szczegóły dotyczące warunków udziału znajdują się w regulaminie XX Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Na stronie KRUS znajduję się także do pobrania wymagany: 

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak wyglądała poprzednia edycja, warto obejrzeć filmy udostępnione na profilu YouTube KRUS – znajdują się tam szczegółowe relacje z wydarzeń i wizytacji, które są nie tylko ciekawym, ale również merytorycznym materiałem. Warto dodać, że dotychczasowe dziewiętnaście edycji konkursu zgromadziło ponad 22 tysiące gospodarstw indywidualnych.

Czy wśród naszych czytelników są osoby, które brały udział w konkursie? Zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

źródło: KRUS

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x