poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Bardzo wysokie temperatury nadal nie odpuszczają [POGODA]

spot_img

W przyrodzie, tej meteorologicznej nic nie ginie i podejrzewam, że za tak długi i spokojny czas (mamy tej jesieni bardzo słabe wiatry), w czerwcu również było bardzo spokojnie, duszno i parno, już za jakiś czas przypłacimy tygodniami wichur, być może orkanów z wiatrem powyżej 100 km/h.

Póki co w pogodzie nadal spokój. W nocy i nad ranem popada miejscami słabo do 1-3 mm na Mazurach i Podlasiu.Na pozostałym obszarze sucho i przeważnie pochmurno. Mgły spowiją wiele regionów północnej części kraju oraz środkowego wschodu. W nocy przeważnie 5/8 stopni, w regionach podgórskich miejscami nie mniej niż 10/13 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia w końcu w wielu regionach choć na chwilę pokaże się słońce. Tak będzie wszędzie za wyjątkiem północnego wschodu. Na środkowym wschodzie skrawek błękitu nieba pojawi się głównie po południu. Przed południem pokropi jeszcze miejscami na Podlasiu.

Wiatr powieje umiarkowanie z południa w porywach do 35 km/h.

Będzie gorąco jak na połowę listopada. Nawet 16 stopni pokażą termometry w rejonie Andrychowa, Inwałdu, Bielsko Białej oraz w rejonie Jawora, Legnicy, Jeleniej Góry i Brzegu. Najchłodniej pod chmurami na Podlasiu- 10/12 stopni.

W poniedziałek o poranku na zachodzie kraju pojawi się front i spadnie pierwszy od długiego czasu deszcz w ilości 1-3 mm.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x