sobota, 2 grudnia, 2023
spot_img

ASF: Pełnomocnik Ministra Rolnictwa z PZŁ

O problemach i nieporozumieniach dotyczących współpracy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z Zarządem Głównym Polskiego Związku Łowieckiego w sprawach dotyczących zwalczania epidemii ASF pisaliśmy już bardzo dużo. Być może teraz jednak, w związku z objęciem funkcji Ministra Rolnictwa przez Henryka Kowalczyka, zarysowała się szansa na zmianę tej sytuacji. 

Myśliwy pełnomocnikiem Ministra

Sygnałem tego może być powołanie Rafała Malca przez szefa rolniczego resortu na stanowisko ministerialnego  Pełnomocnika do spraw zwalczania afrykańskiego pomoru świń w populacji dzików. Dodajmy, że Rafał Malec jest też Członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej PZŁ. 
A do jego nowych zadań na stanowisku Pełnomocnika przy MRiRW,  należeć będzie m.in. opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie zwalczania lub ograniczania rozprzestrzeniania się ASF ze szczególnym uwzględnieniem populacji dzików, oraz analiza funkcjonowania tego rodzaju prawa.

Zarządzanie i inwentaryzacja dzików

Rafał Malec zajmie się również zarządzaniem populacją dzików związanym z zapobieganiem, kontrolą i zwalczaniem ASF, a także nowoczesnymi metodami inwentaryzacji populacji zwierząt wolno żyjących, ze szczególnym uwzględnieniem populacji dzików. Do zadań pełnomocnika należeć będzie również współpraca z Polskim Związkiem Łowieckim oraz organizacjami zrzeszającymi rolników i hodowców zwierząt.

Źródło: Zarząd Główny PZŁ
Foto: portal darzbor24.pl

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x