środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

ARiMR przekazała 500 mln zł na dopłaty w pierwszym tygodniu. Nie wszystkim się udało!

spot_img

Od 11 lipca br. ARiMR przelała na konta ponad 78 tys. rolników 500 mln zł. Niestety nie obyło się bez problemów. Okazuje się, że nie wszyscy gospodarze otrzymają pomoc pomimo spełnienia kryteriów. Zarząd KRIR zwrócił się o pilne wyjaśnienie przepisów na podstawie których Agencja przyznaje dopłaty do nawozów.

Dopłaty do nawozów nie dla wszystkich 

Komplikacje przy wnioskowanie o pomoc nawozową nie mają końca. Tym razem problem leży w dowodzie zakupu nawozu. W wielu przypadkach paragon wraz z zaświadczeniem nie jest uznawany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak zaznacza KRIR w chwili zakupu nawozów nie było przepisów odnośnie wymagań co do dowodu ich zakupów, a wielu rolników otrzymało paragon nieimienny, przy czym firmy sprzedające nawozy wystawiły zaświadczenia dla rolników o dokonanym zakupie, zawierające nazwę nawozu, kwotę oraz nr paragonu. Zdaniem Izby należałoby uznać to jako imienny dokument księgowy o równoznacznej wartości dowodowej dokumentujący zakup nawozów, o którym mowa w instrukcji wypełniania wniosku.

Jak postąpi resort? Czy rolnicy stracą przez niedociągnięcia w zapisach pomocy nawozowej? Mamy nadzieję, że tak się nie stanie.

źródło: MRIRW
Zdj:pixabay

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x