sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

AGROUnia łączy siły. W wyborach wystartuje w sojuszu z Porozumieniem

spot_img

Porozumienie i AGROunia łączą siły i rejestrują nową partię, żeby pod wspólnym szyldem wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych – czytamy na łamach Wirtualnej Polski. Nazwa ugrupowania nie jest na ten moment znana, ale wiadomo, że liderami zostaną Magdalena Sroka i Michał Kołodziejczak. Cóż, tego się chyba nikt nie spodziewał.

Protest AGRO-Unii trwa!
zdj:Archiwum AP

“Łączymy środowiska, które są na dwóch biegunach: miasto i wieś”

Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że proces rejestracji partii już się rozpoczął i choć nazwa utrzymywana jest w tajemnicy, to pewne jest, że powstanie zupełnie nowy szyld. Celem ugrupowania jest samodzielny start w jesiennych wyborach i zbudowanie list na bazie własnych środowisk. 

“Widzę, że opozycja jest sparaliżowana, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, stąd nasz szybki ruch. Wysyłamy jasny sygnał, że łączymy środowiska, które są na dwóch biegunach: miasto i wieś. Tworzymy projekt dla tych, którzy zawiedli się na PiS. Część ludzi z AGROunii kiedyś głosowała na partię Kaczyńskiego i teraz nie ma alternatywy. Oni nie zagłosują na tych, którzy ich obrażają za to, że głosowali na PiS, a to robią niektórzy przedstawiciele opozycji.” – skomentował sojusz lider AGROUnii

Co ma w planach Kołodziejczak i jego nowa partia?

Jak zapowiedział szczegóły mają zostać przedstawione już niedługo. Zdradził, że jednym z głównych celów jest odbudowanie zaufania do instytucji publicznych takich jak służba zdrowia czy szkoły i żłobki

“Polacy nie są równi wobec prawa, nie są w stanie załatwić swoich spraw w sądach, a PiS nie zrealizowało nawet 30 proc. własnego programu dla wsi. Nie poradzili sobie z programem mieszkaniowym, a my wyjdziemy z konkretnymi pomysłami” – zapowiada Michał Kołodziejczak.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Popieracie AGROUnie? Dajcie znać w komentarzach!

źródło: WP news

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x