czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

AGROTECH w nowym terminie z bezpieczeństwem w tle

spot_img

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH to wydarzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie zarówno kalendarz targowy, jak i rolniczy. Co roku w Targach Kielce spotykają się m.in.  właściciele gospodarstw, producenci maszyn oraz sprzedawcy nasion roślin rolniczych i pasz. W tym roku wydarzenie wyjątkowo odbędzie się między 6 a 8 listopada.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że AGROTECH to największe w Polsce i jedne z najbardziej liczących się w Europie targów techniki rolniczej, organizowanych w halach wystawienniczych. Zeszłoroczną wystawę o rekordowej powierzchni 66 000 metrów kwadratowych odwiedziło ponad 75 tysięcy zwiedzających. –  Wszechstronna, międzynarodowa ekspozycja i przeszło 750 wystawców z 21 krajów świata to kolejny atut targów AGROTECH w Kielcach – mówi Grzegorz Figarski, Dyrektor Projektu. 

Bezpieczeństwo przed wszystkim

Dla organizatorów tegorocznej edycji najważniejszym aspektem jest jednak zapewnienie wystawcom i zwiedzającym bezpieczeństwa. To priorytet całej załogi Targów Kielce. Zabezpieczenia, jakie wprowadzono zdały egzamin podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego – pierwszego tego typu wydarzenia zorganizowanego po wybuchu pandemii COVID-19.

W trakcie MSPO o bezpieczeństwo dbano na wiele sposobów. Goście i wystawcy przed wejściem na teren targów korzystali z  wielofunkcyjnych kabin diagnostyczno-prewencyjnych wyposażonych w funkcje mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji, tzw. dekontaminacji. Nie zabrakło również innych środków bezpieczeństwa takich, jak m.in.: regularna dezynfekcja często dotykanych elementów infrastruktury, pojemniki z płynem dezynfekującym czy punkty sprzedaży maseczek, rękawiczek i płynów antywirusowych przed wejściami do terminali.

Przygotowanie MSPO pozytywnie ocenili m.in. Jeremi Quin. Podkreślił – W wielkiej Brytanii zawsze jesteśmy pod wielkim wrażeniem wytrzymałości i determinacji Polaków. Przykłady tej wytrzymałości i determinacji można mnożyć patrząc na wieloletnią historię narodu. Zatem nie jest żadnym zaskoczeniem, że, pomimo wszystkich wyzwań przed którymi stoi świat , to właśnie Polska daje przykład organizując najwyższej klasy targi. –powiedział Minister do spraw Zamówień Obronnych Zjednoczonego Królestwa.

Słowa uznania do organizatorów targów skierował także Sebastian Chwałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. – Pomimo obecnego stanu epidemicznego mogliśmy zgodnie z tradycją, wieloletnią tradycją spotkać się we wrześniu w Kielcach i rozmawiać na tematy związane z obronnością i uzbrojeniem. (…) Dziękuje za umożliwienie nam udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz za gościnność i zapewnienie środków bezpieczeństwa, które na każdym kroku mieliśmy okazję obserwować.

Podobne zabezpieczenia będą stosowane także podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.

Wystawcy z najwyższej półki

Targi AGROTECH co roku przyciągają krajowych i zagranicznych liderów branży. Producenci maszyn rolniczych prezentują tu swój najnowszy sprzęt – od bron talerzowych, przez rozrzutniki obornika i przyczepy rolnicze, aż po ciągniki. Dopełnieniem oferty są także dystrybutorzy części do maszyn rolniczych, a także serwisanci sprzętu. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również sprzedawców nawozów, pasz, nasion roślin rolniczych oraz środków ochrony roślin.

Urodzinowe targi!

Zespół Targów Kielce pamięta również o, świętujących w tym roku 20 urodziny targach LAS-EXPO. Wydarzenie to doskonała okazja, aby zapozna się z nowoczesnymi maszynami i narzędziami wykorzystywanymi w przemyśle drzewnym. Na ekspozycji, oprócz sprzętu, można obejrzeć także pracę zaawansowanych systemów informatycznych, które na co dzień wykorzystywane są przez pracowników branży leśnej. Warto dodać, że sektor drzewny to jeden z najbardziej rozwijających się polskich rynków eksportowych.

Swoje piąte urodziny świętują Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych. Głównym puntem tegorocznej wystawy I Ogólnopolskie Forum Ogrodnictwa Zrównoważonego i Produkcji Ekologicznej. Konferencja obejmie wiele zagadnień dotyczących uprawy warzyw i owoców, a wśród prelegentów znajdą się polscy specjaliści branży sadowniczej. Organizatorzy targów Horti-Tech dokładają wszelkich starań, aby wystawa była pełna technologicznych nowinek, które pomogą w codziennej pracy producentów.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, targi LAS-EXPO oraz targi HORTI-TECH odbędą się między 6 a 8 listopada w Targach Kielce.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x