niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przed nami jeszcze jeden pochmurny i chłodny dzień [POGODA]

spot_img

W nocy mgły i zamglenia spowiją południe kraju i tutaj oraz na wschodzie i w centrum kraju noc najcieplejsza na poziomie 12/14 stopni. Na wschodzie i w centrum bez opadów, ale pochmurno. Padać ma głównie na południu Ziemi Lubuskiej, południu Wielkopolski, Dolnym Śląsku i zachodzie Opolszczyzny- będą to ciągłe opady mżawki i drobnego deszczu.

Na północy kraju bez opadów, bez mgieł z dużą ilością chmur. Temperatura powietrza spadnie do 9/11 stopni.

Przed południem od południowej i zachodniej granicy przesuwać się będą rozpogodzenia, a opady całkiem zanikną. Około południa przelotnie popada jeszcze miejscami w centrum i na północy oraz południu, zaś po południu przelotny deszcz spadnie już tylko na Lubelszczyznę, Podlasie, Warmię i Mazury oraz Pomorze Gdańskie- najbardziej znaczące opady będą na Podlasiu.

Temperatura powietrza będzie nieco wyższa niż w ostatnich dniach. Około 15/16 stopni wskażą termometry na Pomorzu Gdańskim, 16 stopni na Podlasiu, 17/18 stopni na wschodzie, północy i w centrum kraju. Najcieplej do 18/20 stopni w południowych i południowo zachodnich regionach kraju.

Październik ogółem powinien zapisać się w Polsce jako miesiąc suchy. Opadów do połowy miesiąca będzie mało i tam gdzie na polach obecnie łatwo o utopienie maszyny, z upływem dni będą obsychać.

Termicznie miesiąc zapisze się w okolicach normy lub delikatnie powyżej, co oznacza, że poczujemy w październiku już typową solidną jesień.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x