wtorek, 20 lutego, 2024

Agrotech Kielce już od piątku! Co zaplanowali organizatorzy?

spot_img

Kilka dni przed rozpoczęciem Agrotechu w Targach Kielce praca wre! Potężne maszyny przyjechały, a kolejne tysiące są w drodze. 400 firm, w tym 30 z zagranicy reprezentujących 14 krajów, intensywnie przygotowują swoje stoiska. Już 17 marca, gdy największe targi w halach otworzą swoje drzwi, stoiska będą błyszczeć pełną mocą. 

Agrotech Kielce już od piątku! Co zaplanowali organizatorzy?
zdj: Materiały prasowe

Agrotech 2023: Targi Kielce gotowe na prezentację 435 firm z Polski i zagranicy

W siedmiu halach Targów Kielce oraz trzech tymczasowych trwają  już gorące przygotowania do największej wystawy rolniczej w Polsce, która potrwa od 17 do 19 marca. Zajęty zostanie teren zewnętrzny, na którym staną  także stoiska w ramach trwających jednocześnie targów Las – Expo. W sumie 435 firm zaprezentuje ofertę na powierzchni 63,5 tysiąca m2, niewiele mniejszej od rekordowej edycji z 2019 roku, która zajęła 66 tys. m2. Przedsiębiorcy przyjadą przede wszystkim z Polski, a ponad 30 firm także z zagranicy – m.in. z Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Niemiec, a także z Ukrainy.  – “To będą prawdopodobnie największe w tym roku targi rolnicze w Polsce” – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.    

Niektóre potężne sprzęty ustawione są przez pół dnia

W piątek, 10 marca do Targów Kielce firmy transportowe zaczęły przywozić pierwsze ciągniki, kombajny, prasy rolujące z przedsiębiorstwa Claas.

„Rozmieszczenie pojazdów i maszyn to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga planowania i precyzji. Niektóre potężne sprzęty są ustawiane pół dnia, więc przed nami tydzień niezwykle wytężonej pracy. Wszystko będzie gotowe na piątek, 17 marca” – podkreśla Kamil Perz, dyrektor targów Agrotech w kieleckim ośrodku wystawienniczym. 

Maszyny rolnicze na Agrotech Kielce 2023
zdj:Materiały prasowe

Przenieś się w czasie i zobacz odrestaurowany ciągnik C-45 z 1950 roku na stoisku naszego magazynu Agroprofil!

Ciągniki i maszyny przywożą światowi giganci, jak Case IH, Steyr, John Deere, New Holland, Deutz – Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Fendt i Valtra. Zobaczymy też gamy ciągników marek Farmtrack, Landini, Solis, Iseki, LS, Kioti. Będą to maszyny do pracy w każdym segmencie branży – na plantacjach upraw zbożowych, warzywniczych, owocowych, do obsługi gospodarstw.  

Wśród premier będzie zupełnie nowa marka na polskim rynku – rumuński Irum Tagro. Model o mocy 102 KM zaprezentuje Hydro – Masz. Zwiedzający zobaczą też nowy Landini Trekker 4 na gąsienicach. Premierą w kraju na stoisku Case IH będzie Puma 260 CVX Drive – największa w historii w tym segmencie modeli ciągników. Fendt zaprezentuje ciągnik Vario siódmej generacji o mocy nawet 300 KM z innowacyjnym silnikiem przystosowanym także do napędzania paliwami alternatywnymi. John Deere pochwali się nowym modelem 6130M z intuicyjną dźwignią sterowania. Nie tylko ciągniki, ale i kombajny, w tym najnowszy Trion 250 o zaskakującej efektywności pracy, pokaże Claas.

Na naszym stoisku Agroprofil podczas wystawy rolniczej będzie można zobaczyć prawdziwą perełkę wśród ciągników – odrestaurowany z najwyższą dbałością o szczegóły C-45, wyprodukowany w 1950 roku przez Zakłady Mechaniczne Ursus. To niezwykłe arcydzieło techniki rolniczej z pewnością zainteresuje zarówno miłośników historii, jak i profesjonalistów w branży.

Ciągnik URSUS C-45 Z 1950 roku na stoisku Agroprofil
zdj: Archiwum AP

Najnowsze maszyny w pole – zobacz, co przywieźli liderzy branży

Z rozbudowanymi maszynami do uprawy przyjadą m.in. Maschio Gaspardo, Horsch, Dziekan, Kuhn, Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met, Landstal. Unia przywiezie m.in. agregat uprawowy ARES XM, który wyróżnia położenie podwozia transportowego pomiędzy sekcją talerzy a wałem, co zapobiega wpadaniu brony talerzowej w rezonans. Pöttinger wśród nowości zaprezentuje między innymi kultywator Terria ze zbiornikiem Amico – ta kombinacja pozwala na uprawę gleby i jednoczesne wysianie nawozu. Na stoisku Wanicki pojawią się najnowsze sadzarka i kombajn do ziemniaków o imponujących ładownościach wyprodukowane przez belgijską firmę AVR. Nowoczesne opryskiwacze wystawią m.in. Krukowiak, Bury. Nowość od Hardi to Aeon Twin z rozwiązaniami rolnictwa precyzyjnego, wyposażony w system pomocniczego strumienia powietrza. Innowacyjne maszyny do zielonek pokażą m.in. McHale i SaMasz. Dwa modele nowych ładowarek teleskopowych zaprezentuje Weidemann.

Autonomia w obsłudze gospodarstw 

Maszyny do obsługi gospodarstw oraz hodowli zwierzęcych pokażą m.in. Joskin, Jost z markami Rockinger, Tridec i Quicke. Nowością od firmy Euromilk będzie autonomiczny system podgarniania paszy EM LIZARD, czyli robot wykonujący pracę za rolnika i sterowany smartfonem. Automatyczny rozdzielacz ssący (ARS), czyli innowacyjne rozwiązanie dozowania zboża z silosu lub pryzmy, zaprezentuje firma Zuptor. 

Agrotech 2023 – konferencje, debaty, warsztaty dla Rolników i więcej!

W czasie targów Agrotech trwać będą konferencje, podczas których specjaliści przekażą oczekiwaną wiedzę. W piątek, 17 marca zwiedzający będą mogli wziąć udział w debatach „Precyzyjnie o rolnictwie – nowa Wspólna Polityka Rolna”. Będzie mowa o tym, jak nowe technologie wspierają polskie gospodarstwa rolne. Zaś w sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca, rolnicy zaproszeni zostaną na warsztaty omawiające korzystanie z ekoschematów. 

Atrakcją targów będzie spotkanie  z rolnikami zaliczanymi do najpopularniejszych influencerów w branży. W sobotę będzie można porozmawiać z Fit Farmerem Sebastianem Staniewskim, rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym w sieci jako „swietokrzyskirolnik”. Tomek zyskał krajową rozpoznawalność po udziale w telewizyjnym show TVP1. W niedzielę od rana będzie można go spotkać też na stoisku KRUSu.  

Od Pilarek do Sadzonek – Oferta Las-Expo na Targach Agrotech 2023

Targom Agrotech od 22 lat towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las – Expo. Ofertę tej wystawy wypełnią najnowocześniejsze maszyny i technologie, usprawniające codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych. Będą firmy cenione w branży, jak m.in. MHS, Wood – Mizer, Inter – Bis, Krpan, Wirex. W akcji goście targów zobaczą pilarki łańcuchowe znanych marek – Husqvarna i Stihl. Fachowcy będą rzeźbić w drewnie. Coś dla siebie znajdą także amatorzy – będą to m.in. pilarki łańcuchowe, które posłużą do przygotowania drewna do kominka. Będzie można też kupić sadzonki kwiatów, krzewów i drzew, także do ogrodów.

Godziny targów rolniczych w Kielcach

Targi Agrotech i Las – Expo potrwają w piątek, 17 marca od 10 do 16, a w sobotę, 18 marca i niedzielę, 19 marca od 9 do 16. Bilety dostępne są na stronie targikielce.pl 

źródło: Materiały Prasowe Targi Kielce

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x