czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

8 wagonów ukraińskiej kukurydzy wysypano na tory! Sprawą zajmuje się policja

spot_img

W nocy z 25 na 26 lutego na bocznicy kolejowej w Kotomierzu koło Bydgoszczy, ktoś celowo wysypał zboże, a konkretnie kukurydzę, z ośmiu wagonów znajdujących się na miejscu. Sprawą zajmuje się policja.

Tony rozsypanej ukraińskiej kukurydzy na torach

Zgłoszenie dotarło do policji rano, po czym na miejsce wysłano patrol. Po przybyciu zastano znaczną ilość kukurydzy rozsypanej na ziemi. Sprawą zajęli się funkcjonariusze, zbierając wszelkie dostępne informacje dotyczące tego zdarzenia.

Wieczorem tego samego dnia, policja poinformowała, że trwa operacja zbierania rozsypanej kukurydzy. Cała akcja została zorganizowana przez właściciela ładunku, a jej zakończenie zajęło kilkanaście godzin.

„Na zdjęciach widać 160 ton zniszczonego ukraińskiego zboża

Sprawę skomentował wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow. Opublikował on w mediach społecznościowych zdjęcia, na których widać wysypane z wagonów kolejowych zboże.

„Na zdjęciach widać 160 ton zniszczonego ukraińskiego zboża. Zboże jechało tranzytem do portu w Gdańsku, a stamtąd do innych krajów. Czwarty przypadek wandalizmu na polskich stacjach kolejowych. Czwarty przypadek bezkarności i nieodpowiedzialności” – napisał.

„Jak długo rząd i polska policja będą pozwalać na ten wandalizm? Po raz kolejny wszystkie te produkty rolne są przewożone w zapieczętowanych wagonach i przewożone tranzytem do innych krajów. My ściśle przestrzegamy prawa. A wy?” – zapytał ukraiński polityk.

źródło: RMF FM

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x