wtorek, 28 marca, 2023
spot_img

10. Wyścigi traktorów w Wielowsi

spot_imgspot_img

22 sierpnia br. na polach nieopodal miejscowości Wielowieś w Gminie Pakość (powiat inowrocławski, woj. kujawsko-pomorskie), już po raz 10. odbędzie się renomowana impreza (w tym roku) pod nazwą „KRAMP RACE – Wyścigi Traktorów na Polach w Wielowsi”. 

– Odbędą się dwie konkurencje: wyścigi traktorów na jednej czwartej mili i slalom – mówi Marcin Nieznalski, współorganizator imprezy. – Podczas trwania konkurencji mierzone będą czasy zawodników, a o zwycięstwie i zajęciu kolejnych miejsc decydować będzie sumaryczny wynik. 

Jeśli masz swój ciągnik

Warunkiem uczestnictwa w wyścigu będzie posiadanie seryjnie wyprodukowanego traktora łącznie z uprawnieniami do jego obsługi. O przyjęciu zgłoszenia decydować będzie kolejność zgłoszeń. Organizatorzy imprezy planują udział maksymalnie 100 uczestników konkurencji. Zapisy na profilu FB wyścigu rozpoczną się już 20 lipca br. Głównym organizatorem „KRAMP RACE – Wyścigi Traktorów na Polach w Wielowsi” jest Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś w Gminie Pakość. 

– W ubiegłych latach przed pandemią COVID-19 impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem rolników z całej Polski – wyjaśnia Marcin Nieznalski. – W konkurencjach uczestniczyło nawet 98 zawodników, których obserwowało kilkanaście tysięcy widzów z całej Polski. Chcemy powrócić do tej tradycji i do związanej z nią dobrej zabawy. 

Kurs udzielania pierwszej pomocy

Jednak „KRAMP RACE – Wyścigi Traktorów na Polach w Wielowsi”, to nie tylko rywalizacja i zabawa. To także możliwość pozyskania solidnej dawki pożytecznej dla rolników wiedzy i umiejętności, a to dzięki organizowanym przy okazji praktycznym szkoleniom udzielania pierwszej pomocy, z których skorzystało już blisko 600 rolników. Natomiast ich zakres w tym roku ma być poszerzony. Oprócz podstaw udzielania pierwszej pomocy i sztucznego oddychania, rolnicy ćwiczyć będą opatrywanie ran i skaleczeń, a także to jak radzić sobie z otwartymi złamaniami. 

Źródło i foto: Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś w Gminie Pakość

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x