czwartek, 4 marca, 2021

Nowe rozwiązania i sukcesy z marką Horsch

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Po raz pierwszy w centrum zainteresowania firmy znalazły się rozwiązania dla rolnictwa hybrydowego. Rolnictwo hybrydowe to połączenie metod ekologicznych i konwencjonalnych w produkcji polowej. Klienci mogą zatem liczyć na mechaniczną pielęgnacją łanu i dodatkowe innowacyjne rozwiązania. Obecnie prowadzimy doświadczenia na częściowo własnych gospodarstwach doświadczalnych, które zapowiadają obiecujące rozpoczęcie urynkowienia na targach w Hanowerze.

 

HORSCH dostawcą nowych rozwiązań

Presja społeczna zmusza rolnictwo do zmian, dlatego rolnictwo hybrydowe będzie w przyszłości jednym z rozwiązań. Dzięki swojej nowatorskiej technologii HORSCH stał się dla wielu swych klientów zdecydowanie kimś więcej niż tylko dostawcą maszyn. Wiedza agronomiczna przekazywana bezpośrednio na seminariach oraz za pomocą materiałów informacyjnych, takich jak np. magazyn terraHORSCH przeznaczony dla klientów firmy, wspiera ich agronomiczne spojrzenie na maszyny. Dzięki technologiom takim jak aplikacje, technologie Internet of Things lub pojedynkowanie zboża SingularSystem (nagrodzony złotą pieczęcią jakości DLG za jakość pracy) HORSCH w coraz większym stopniu staje się dostawcą rozwiązań dla nowoczesnej i zrównoważonej produkcji zdrowej żywności.

Obecnie dla HORSCHA we wszystkich krajach pracuje 1600 pracowników. Aby zaspokoić rosnący popyt na maszyny HORSCH, we wszystkich niemieckich fabrykach dokonywane są inwestycje na rekordową sumę 30 milionów euro. W zakładzie produkcyjnym w Ronneburgu ukończono nową halę, a powierzchnia fabryki produkująca opryskiwacze w Landau prawie się potroiła. Aktualnie najbardziej inwestuje się w siedzibie firmy w Schwandorfie. Suma przeznaczona na tę inwestycję wynosi 23 miliony euro.

Pomimo trudnych warunków klimatycznych, głównie z powodu suszy, sprzedaż w 2018 r. rozwinęła się doskonale. I dokładnie z powodu suszy kierownictwo HORSCH postrzega rok 2019 jako kolejne wyzwanie dla inżynierii rolniczej, nawet jeśli początek roku rozpoczął się pozytywnie.

źródło/fot.: mat. prasowe Horsch

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Komisarz Wojciechowski o Nowym Zielonym Ładzie

- To co się teraz dzieje w Polsce i w Europie przypomina tak zwany australijski wyścig, czyli taki w którym zawodnicy wchodzą w kolejne okrążenia...

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,430SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły