piątek, 18 czerwca, 2021

DEUTZ-FAHR – rolnictwo precyzyjne

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Koncern SDF – właściciel marki DEUTZ-FAHR, jako firma rodzinna z tradycjami i ponad 100-letnią obecnością w branży rolniczej, zauważa dużą odpowiedzialność i potrzebę stałego kontaktu ze swoimi klientami. Pakiet produktów określany mianem Smart Farming Systems to doskonałe narzędzie do osiągnięcia celów zrównoważonego rolnictwa z poszanowaniem środowiska naturalnego. Nowe rozwiązania dają swobodę decydowania o możliwie najlepszym wykorzystaniu zasobów jakimi rolnicy dysponują w swoich gospodarstwach. Dają także możliwość swobodnej analizy danych i na tej bazie podejmowania trafnych decyzji strategicznych z punktu widzenia funkcjonowania gospodarstwa.

Nowy iMonitor3 to zaawansowane centrum sterowania funkcjami ciągnika i maszyny. Umożliwia regulację funkcji ciągnika, wykorzystanie systemu automatycznego prowadzenia, obsługę maszyny poprzez ISOBUS, zarządzanie danymi prowadzonych zadań. Kluczową cechą jest to, że wszystkie funkcje sterowane są z poziomu wspólnego terminala. Monitor to łącznik pomiędzy ciągnikiem, maszyną, operatorem w kabinie i personelem w biurze. Zaletą jest możliwość wykorzystania pomocy zdalnej poprzez sieć Internet. Dostępne są dwie wersje monitora: z ekranem dotykowym o przekątnej 12 cali (największa konsola dostępna obecnie na rynku) lub z ekranem dotykowym o przekątnej 8 cali.

Układy automatycznego sterowania stają się co raz częściej elementem wyposażenia standardowego najbardziej zaawansowanych ciągników. Zalety ze stosowania tego rodzaju rozwiązań są oczywiste: oszczędności w ilości środków produkcji, zredukowane koszty eksploatacji sprzętu, większa wydajność i zdecydowanie wyższy komfort użytkowania. Użytkownik może polegać na precyzji systemu nawet w ciężkich warunkach terenowych i w pracy w nocy. Każdy kto już pracował z systemami rolnictwa precyzyjnego nie wyobraża sobie możliwości wykonywania pracy bez nich. Systemy rolnictwa precyzyjnego bazują na wykorzystaniu sygnału satelitarnego. Odbiorniki DEUTZ-FAHR używają wszystkich dostępnych sygnałów z satelit oferując trzy różne poziomy dokładności wskazań w zależności od korekty oraz modelu odbiornika. Każdy może wybrać system spełniający najlepiej jego potrzeby.

Prowadzenie dużego gospodarstwa wymaga podejmowania wielu złożonych decyzji. DEUTZ-FAHR dla zwiększenia optymalizacji podejmowanych działań oferuje nowe systemy, pozwalające na osiąganie jeszcze lepszych rezultatów prowadzonych prac. Systemy telematyczne SDF pozwalają na bycie w kontakcie ze sprzętem w każdej chwili. Stały dostęp do danych pozwala na wykorzystanie najlepszych parametrów pracy maszyn. Administrator obsługujący flotę maszyn może uprościć ich działanie, może przyspieszyć wykonywanie prac. System pracuje w oparciu o wykorzystanie otwartych formatów plików, dzięki temu komunikacja jest możliwa między różnego rodzaju maszynami. Wykorzystując pliki w formacie ISO-XML, możliwa jest komunikacja z maszynami zagregowanymi z ciągnikiem, które pochodzą od wielu producentów. Zapewnia to transfer zarówno pomiędzy administratorem w biurze i ciągnikiem ale także pomiędzy samymi maszynami i ciągnikiem. Każdy z rolników może decydować jakie oprogramowanie najlepiej sprawdza się w jego gospodarstwie. Pliki w otwartym formacie mogą być z łatwością importowane i obsługiwane przez szereg ogólnodostępnych aplikacji.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

4,8 miliona ton żywności na śmietniku!

Dlaczego marnujemy aż 4,8 miliona ton żywności rocznie? Jak powstrzymać się od zbędnych zakupów jedzenia? Jak ograniczyć straty w rolnictwie i przetwórstwie? Czy są...

Gorąca noc na zachodzie i wybrzeżu [POGODA]

Po bardzo ciepłym, miejscami upalnym dniu noc już w całym kraju będzie ciepła. Najchłodniej na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Lubelskim, Podkarpaciu i wschodzie Mazowsza- tu...

Podróbki na cenzurowanym

Europol wraz z instytucjami wspomagającymi zabezpieczył nielegalne środki ochrony roślin o wartości 80 milionów euro. 1 203 tony nielegalnych pestycydów o łącznej wartości niemal 80 milionów...

Śledź nas

22,331FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły