piątek, 26 lutego, 2021

Trochę lata, trochę zimy? [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Bitwa lata i zimy nad Polską?

Nad ranem słabe opady śniegu występować będą w Sudetach i na przegdórzu. Delikatny deszcz lub mżawka pojawi się na północy kraju, a także między Kotliną Kłodzką a Małopolską. Gdyby nie wiatr halny na południe kraju znad Słowacji i Czech wkroczyła by solidna strefa z intensywnym deszczem, który przyniósł by potrzebne deszcze w centrum kraju. Tak się jednak nie stanie.

Od samego rana w Tatrach i Bieszczadach wiał będzie silny wiatr halny. Dzięki niemu o poranku między Przeworskiem, Leskiem, Sanokiem, Tarnowem zobaczymy nawet +13/+15 stopni. Na wschodzie +10 stopni, w centrum +7/+8 stopni, na zachodzie i północy +5 stopni, a na południu Dolnego Śląska +2 stopnie.

O ile między Piotrkowem Trybunalskim, a Krakowem popada bardzo słabo, o tyle ponad Łodzią z racji braku oddziaływania halnego strefa opadu deszczu na nowo się zregeneruje i przyniesie od godzin południowych solidne ciągłe opady deszczu od Warmii po Kujawy, Wielkopolskę, Pomorze Gdańskie, Kaszuby, większość Pomorza Zachodniego (sucho w okolicy Szczecina, Świnoujścia). Co więcej między Bogatynią, Zgorzelcem, Jakuszycami, Szklarską Porębą zacznie padać mokry śnieg, który w nocy możliwy jest nawet w okolicy Jeleniej Góry. Skrajna wersja podpowiada, że pojedyncze płatki śniegu pojawią się nawet między Szczecinkiem, Gorzowem, Zieloną Górą a Węglińcem. Przewidywana suma opadów deszczu wyniesie około 10-20 milimetrów, a w okolicy Śliwic, Piły, Wolsztyna ponad 20 milimetrów. W Sudetach spadnie około pół metra śniegu. Biało zrobi się także na górzystych, zamieszkałych terenach zachodniej części Dolnego Śląska.

Na południu i wschodzie sporo chmur, ale słońca nie zabraknie. Na Podkarpaciu i Roztoczu przewaga słonecznej pogody nad chmurami.

Temperatura w godzinach południowych wyniesie od około 0 st w Jakuszycach, +3/+5 stopni od Dolnego Śląska po Kaszuby, +7 st. w Świnoujściu, a także od Warmii po Kujawy. +12 st na środkowym zachodzie i Opolszczyśnie. +14 stopni od Podlasia po Warszawę, Radom, Górny Śląsk. +15/+17 stopni na Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Najcieplej na Roztoczu i Podkarpaciu +18 stopni. Między Lubyczą Królewską, Sanokiem, Krosnem, Tarnowem, Gorlicami możliwe przekroczenie +20/+21 stopni.

 

Łukasz Sieligowski

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Na którym miejscu uplasowała się Polska w rankingu bezpieczeństwa żywności?

W 2020 już po raz 9. organizacja Economist Intelligence Unit (EIU) opublikowała Globalny Indeks Bezpieczeństwa Żywności (GFSI). Sponsorem publikacji jest Corteva Agriscience. W edycji 2020 GFSI...

Śledź nas

21,182FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły