niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

xFarm Technologies łączy siły, aby umocnić pozycję europejskiego lidera branży Agritech

spot_img

Wchodzimy w erę nowoczesnego rolnictwa, gdzie technologie cyfrowe i innowacje stają się kluczowymi elementami efektywnego zarządzania gospodarstwem. W tym dynamicznym środowisku xFarm Technologies, firma pionierska w dziedzinie cyfryzacji rolnictwa, ogłosiła integrację z Greenfield Technologies z Hiszpanii oraz SpaceSense z Francji, aby umocnić swoją pozycję jako europejskiego lidera branży Agritech.

O xFarm Technologies

xFarm Technologies to firma technologiczna, która od 2021 roku działa na rzecz cyfryzacji sektora rolno-spożywczego, dostarczając innowacyjne narzędzia wspierające inwestorów i rolników w zarządzaniu gospodarstwami. Tworzy i oferuje aplikacje do zarządzania gospodarstwem, czujniki, wsparcie w projektach transformacji cyfrowej, algorytmy rolnicze oraz szkolenia dla sektora. Obecnie firma wspiera 340 000 gospodarstw rolnych na ponad 4 milionach hektarów w ponad 100 krajach.

Łącząc siły z Greenfield Technologies

Integracja z hiszpańską firmą Greenfield Technologies, specjalizującą się w optymalizacji zarządzania uprawami poprzez analizę charakterystyki gleby, oraz z francuską SpaceSense, która wykorzystuje dane satelitarne i sztuczną inteligencję do analizy klimatu, otwiera nowe perspektywy dla rolnictwa. W połączeniu z zaawansowaną technologią i doświadczeniem xFarm Technologies, ta współpraca obiecuje stworzenie nowej, bardziej zrównoważonej przyszłości dla sektora.

Nowe horyzonty z SpaceSense

Obydwie inicjatywy przyspieszą międzynarodowy rozwój xFarm Technologies, która w ciągu ostatnich dwóch lat rozszerzyła swoją działalność na Półwysep Iberyjski, Francję, Niemcy i Polskę. Integracja z Greenfield Technologies oraz SpaceSense umożliwi firmie jeszcze większą ekspansję i rozwój na rynkach europejskich i globalnych.

Jyotsna Budideti, CEO SpaceSense, podkreśla, że połączenie know-how w zakresie sztucznej inteligencji geoprzestrzennej z wiedzą agrotechniczną xFarm Technologies umożliwi jeszcze skuteczniejsze wsparcie rolników na całym świecie. Wspólnie wykorzystają dane i innowacje, aby zrealizować cel wspierania zrównoważonego rolnictwa, od oceny poziomu węgla w glebie po wdrażanie strategii ograniczania emisji na skalę globalną.

Matteo Vanotti, CEO xFarm Technologies, wyraził entuzjazm w związku z integracją z Greenfield Technologies i SpaceSense, widząc w niej możliwość wzmocnienia pozycji firmy w branży rolnictwa regeneracyjnego i sztucznej inteligencji geoprzestrzennej na skalę ogólnoeuropejską. Dzięki połączeniu wyspecjalizowanych kompetencji, firma ta jest gotowa sprostać wyzwaniom przyszłości oraz stworzyć nową, wartościową przestrzeń dla globalnego agrobiznesu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x