niedziela, 28 lutego, 2021

Preferencyjne kredyty dla rolników

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Już w poniedziałek, 3 lutego 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na specjalnej internetowej platformie aplikacyjnej udostępni współpracującym bankom limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do oprocentowania kredytów preferencyjnych dla rolników na rok 2020.

Inwestycje i przetwórstwo 

W ramach tej formy wparcia dla rolnictwa przewiduje się kredyty na sfinansowanie części kosztów inwestycji z linii: PR (kredyty na inwestycje w przetwórstwie produktów rolnych, ryb skorupiaków i mięczaków oraz na zakup akcji lub udziałów, RR (kredyty na inwestycje w rolnictwie i rybactwie śródlądowym), Z (kredyty na zakup użytków rolnych).
W tych przypadkach przewidziano:
•    limit akcji kredytowej w wysokości 125 mln zł,
•    środki w kwocie 0,8 mln zł na dopłaty do oprocentowania w/w kredytów.

 

Kredyty po klęskach

Kolejny dział wsparcia to preferencyjne kredyty na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych z linii:  K0 i K02 (kredyty na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę) oraz DK01 i DK02 (kredyty dla dużych przedsiębiorstw na wznowienie produkcji rolnej oraz odtworzenie środków trwałych).
W tych przypadkach przewidziano:
•    limit akcji kredytowej w wysokości 83 mln zł,
•    środki w kwocie 1,8 mln zł na dopłaty do oprocentowania w/w kredytów.

Kto i gdzie może się ubiegać?

O powyższe preferencyjne kredyty mogą ubiegać się rolnicy w: Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych w nich Bankach Spółdzielczych oraz w bankach BNP Paribas Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, PEKAO S.A., Santander Bank Polska S.A.
Szczegółowe warunki i zasady udzielania kredytów dostępne są na stronie Agencji w zakładce „Pomoc krajowa”.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: ARiMR
Fot.: Pixabay

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły