piątek, 26 lutego, 2021

Po rześkim popołudniu nastanie zimna noc [POGODA][11.09]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Noc z czwartku na piątek ze sporą ilością pogodnego nieba zapisze się na południu i północy kraju- tutaj temperatura spadnie do 5/7 stopni. Pojawią się jednak miejsca w okolicy Kielc, Szczecinka, Miastka, Olecka, Mławy gdzie temperatura na wysokości 2 metrów spadnie do zaledwie 3 stopni.

Od Lubelszczyzny po Mazowsze, Ziemię Łódzką, środkową Wielkopolskę i Ziemię Lubuską pojawi się sporo chmur, dzięki czemu temperatura nie spadnie o poranku poniżej 10 stopni.

W ciągu dnia sporo chmur utrzyma się od Ziemi Lubuskiej po centrum i wschód kraju, stopniowo obejmując również Podlasie, południe Mazur, Warmii i Pomorza Gdańskiego. Na południu kraju przewaga słońca nad chmurami, a w okolicy Katowic niebo niemal bezchmurne przez większość dnia.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura podniesie się do 17/18 stopni na północy, 20 stopni w centrum i na wschodzie do 22/24 stopni na zachodzie i południu.

Wiatr na północy słaby z południowego zachodu. Na pozostałym obszarze ledwie wyczuwalny, zaś na południu kraju będzie bezwietrznie.

Ostatnio wspomniałem, że szybko nie popada i odwiedzi nas babie lato. Dziś dodatkowo mogę napisać, że powietrze od soboty będzie niekiedy tak suche, że wilgotność wynosić w godzinach południowych będzie na poziomie zaledwie 25/45%. Kukurydze będą dosychać w oczach.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się...

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Śledź nas

21,188FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły