poniedziałek, 1 marca, 2021

Maszyna wciągnęła rękę rolnika

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Do niebezpiecznego wypadku podczas prac polowych doszło w sobotę, 13 czerwca br.,  w miejscowości Zdziwój Stary gm. Chorzele (woj. mazowieckie).

Około godz. 12:45 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu przyjęło zgłoszenie o wypadku z udziałem rolnika. Maszyna belująca trawę na łące wciągnęła rękę mężczyzny.

 

Poszkodowany trafił do szpitala

Gdy na miejsce, jako pierwsi, przybyli strażacy z OSP Zdziwój Stary, rolnik był  przytomny. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu ręki z belownicy przez usunięcie nagromadzonego siana i odchylenie wałka prasy. Na szczęście maszyna została wyłączona jeszcze przed przybyciem jednostek OSP.

Poszkodowanemu udzielano pierwszej pomocy i zatamowano  krwotok. A po przeprowadzeniu medycznych czynności ratunkowych przez Zespół Ratownictwa Medycznego, rolnik trafił do szpitala.

 

Służby apelują o ostrożność

W akcji uczestniczyły też: JRG Przasnysz, OSP Chorzele i Zespół Ratownictwa Medycznego z Chorzel. Natomiast jeszcze przed przybyciem wykwalifikowanych służb, działania ratunkowe podjęli członkowie rodziny i osoby postronne, co bez wątpienia pozytywnie zaważyło na dalszym biegu zdarzeń.
Policja i służby medyczne apelują o zachowanie wzmożonej ostrożności podczas prac polowych i rolniczych. Szczególnie w warunkach nasilającej się suszy i upałów.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

Bezpieczna praca z prasą

 

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły