Do niebezpiecznego wypadku podczas prac polowych doszło w sobotę, 13 czerwca br.,  w miejscowości Zdziwój Stary gm. Chorzele (woj. mazowieckie).

Około godz. 12:45 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu przyjęło zgłoszenie o wypadku z udziałem rolnika. Maszyna belująca trawę na łące wciągnęła rękę mężczyzny.

 

Poszkodowany trafił do szpitala

Gdy na miejsce, jako pierwsi, przybyli strażacy z OSP Zdziwój Stary, rolnik był  przytomny. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu ręki z belownicy przez usunięcie nagromadzonego siana i odchylenie wałka prasy. Na szczęście maszyna została wyłączona jeszcze przed przybyciem jednostek OSP.

Poszkodowanemu udzielano pierwszej pomocy i zatamowano  krwotok. A po przeprowadzeniu medycznych czynności ratunkowych przez Zespół Ratownictwa Medycznego, rolnik trafił do szpitala.

 

Służby apelują o ostrożność

W akcji uczestniczyły też: JRG Przasnysz, OSP Chorzele i Zespół Ratownictwa Medycznego z Chorzel. Natomiast jeszcze przed przybyciem wykwalifikowanych służb, działania ratunkowe podjęli członkowie rodziny i osoby postronne, co bez wątpienia pozytywnie zaważyło na dalszym biegu zdarzeń.
Policja i służby medyczne apelują o zachowanie wzmożonej ostrożności podczas prac polowych i rolniczych. Szczególnie w warunkach nasilającej się suszy i upałów.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

Bezpieczna praca z prasą