wtorek, 28 marca, 2023
spot_img

Ardanowski: polskie rolnictwo wyjdzie z epidemii koronawirusa wzmocnione

spot_imgspot_img

Być może, nie w krótkiej perspektywie, ale w nieco dłuższej, polskie rolnictwo wyjdzie z epidemii koronawirusa wzmocnioneocenił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. 

Minister przebywał wczoraj w Cukrowni Kruszwica, która należy do Krajowej Spółki Cukrowej.

Podczas spotkania z dziennikarzami szef resortu rolnictwa stwierdził, ze choć pozrywane zostały łańcuchy dostaw i utrudniony został eksport, to na szczęście powoli następuje odbudowa tych powiązań.

Na świecie jest zapotrzebowanie na najwyższej jakości polską żywność i musimy umiejętnie to wykorzystywaćpodkreślił minister Ardanowski.

Dodał, że stale poszukiwane są kolejne rynki zbytu.

Minister odniósł się również do sytuacji na rynku cukru. Zwrócił uwagę, że coraz mniej krajów w Europie ma cukrownie i jest coraz silniejszy opór w Unii Europejskiej w sprawie dopłat do tej produkcji.

Ta produkcja jest tylko wtedy opłacalna, gdy te dopłaty istnieją. Dlatego działalność Krajowej Spółki Cukrowej musi być rozszerzana o kolejne gałęziepodkreślił minister.

W jego opinii, w najbliższych latach spółka, po rozszerzeniu swojej działalności, będzie miała dobre perspektywy.

Mam nadzieję, że będą to też dobre lata dla całego polskiego rolnictwa dodał minister.

Szef resortu rolnictwa podziękował władzom spółki za wsparcie udzielone potrzebującym w czasie pandemii. Zwrócił przy tym uwagę, że ten trudny czas pokazał, że jednak kapitał ma narodowość, a państwowe koncerny pokazały, że można na nie liczyć w ciężkich chwilach.

Źródło: MRiRW

Holding spożywczy i Warzywniak Plus – nowe propozycje rządu?

spot_img
Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników