wtorek, 27 lipca, 2021

Sztab Kryzysowy Rolników w gotowości!

-REKLAMA-spot_img

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o protestacyjnych planach AGRO-Unii, która nie godzi się z zapisami Krajowego Planu Odbudowy w ramach unijnego Funduszu Odbudowy. Teraz natomiast związany z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, Sztab Kryzysowy Rolników ogłosił gotowość do podjęcia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej i wyprowadzenia na ulice Warszawy dziesiątek tysięcy rolników. 

„Piątka Kaczyńskiego” powraca?

Tego rodzaju decyzja to efekt pojawiających się od kliku dni informacji o tym, że w Sejmie RP ma dojść do ponownego zgłoszenia ustawy zakazującej hodowli zwierząt futerkowych. Niepokój rolników wiąże się z informacjami sugerującymi, że Posłanka na Sejm RP Katarzyna Piekarska planuje złożyć w Sejmie projekt ustawy zmierzający do wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Zdaniem Sławomira Izdebskiego, Szefa Sztabu Kryzysowego Rolników, to kolejny etap na drodze do wdrożenia zapisów tak mocno w ubiegłym roku oprotestowanej “Piątki dla zwierząt”. 

Wezwanie do władz PiS

Zdaniem Lidera Sztabu jest to działanie bardzo niebezpieczne i naruszające interesy całego rolnictwa. Szczególnie podczas kryzysu gospodarczego i pandemii COVID-19. Ostatecznie Sztab Kryzysowy Rolników ogłosił gotowość do powtórzenia masowych protestów z jesieni 2020 roku. Wystąpił też z apelem do Prawa i Sprawiedliwości o konsekwentne reprezentowanie polskich interesów. 

Źródło: OPZZ RIOR, SKR
Foto: portal podlasie24

-REKLAMA-spot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
531ObserwującyObserwuj
7,960SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły