środa, 28 lipca, 2021

Koniec naboru wniosków o pomoc na rozwój usług rolniczych

-REKLAMA-spot_img

Wczoraj (15 lutego br.) zakończył się nabór wniosków o przyznanie pomocy na “Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych”, finansowany z budżetu PROW na lata 2014-2020. Do chwili zamknięcia naboru Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zarejestrowała  ponad 1000 wniosków na kwotę przekraczającą 457 mln zł. Nie są to jednak dane ostateczne. Te poznamy na początku marca. Wtedy ARiMR zsumuje wnioski złożone przez rolników za pośrednictwem poczty.

Przedłużony nabór

Przypomnijmy: nabór wniosków rozpoczął się 30 listopada 2020 roku i pierwotnie miał się zakończyć 13 stycznia 2021 r., Jednak z powodu pandemii COVID-19 i wprowadzonych ograniczeń, które jak szacuje Agencja mogły wpłynąć na liczbę złożonych wniosków, podjęto decyzję o wydłużeniu terminu ubiegania się o pomoc do 15 lutego.

Zakupy lub leasing

O dofinansowanie inwestycji w rozwój przedsiębiorczości mogły starać się osoby fizyczne i firmy świadczące gospodarstwom rolnym usługi wspomagające produkcję roślinną (kod PKD – 01.61.Z), chów i hodowlę zwierząt gospodarskich (01.62.Z) oraz usługi następujące po zbiorach plonów (01.63.Z). Wnioskodawcy mogą liczyć na refundację do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, do których zalicza się m.in. koszty zakupu lub leasingu (zakończonego przeniesieniem prawa własności) nowych maszyn, narzędzi lub urządzeń do produkcji rolnej, a także koszty aparatury pomiarowej i kontrolnej oraz sprzętu komputerowego i oprogramowania służących do zarządzania przedsiębiorstwem lub wspomagających sterowanie procesem świadczenia usług oraz opłaty za patenty i licencje. Limit pomocy na jednego beneficjenta wynosi 500 tys. zł.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay
  

-REKLAMA-spot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
7,970SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły