wtorek, 20 lutego, 2024

Zostało niewiele czasu na złożenie wniosku o pomoc dla producentów świń

spot_img

Tylko do 15 lipca można składać wnioski o pomoc finansową do świń urodzonych w gospodarstwie producenta. Wsparcie obejmuje prosięta urodzone od 1 kwietnia 2022 r. do 30 czerwca 2022 r., a wysokość pomocy wynosi 80 zł/szt jednak nie więcej niż 160 tys. na jednego producenta.  

Kto może ubiegać się o wsparcie?

O pomoc mogą ubiegać się producenci rolni, którzy w dniu 1 kwietnia 2022 r. prowadzili hodowle trzody chlewnej w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt i do dnia 15 lipca 2022 r., zgłosili oznakowanie świń, które urodziły się na terenie gospodarstwa od dnia 1 kwietnia 2022 r. do dnia 30 czerwca 2022 r.

To nie wszystko, ponieważ muszą zostać spełnione następujące działania: 

  • gospodarka o obiegu zamkniętym, gospodarka składnikami odżywczymi, 
  • efektywne wykorzystywanie zasobów oraz metody produkcji przyjazne dla środowiska i klimatu (katalog działań uprawniających do uzyskania pomocy określony jest w załączniku do ww. rozporządzenia i obejmuje m.in. działania związane z dywersyfikacją upraw na posiadanych przez rolnika gruntach ornych).

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie ARIMR.

Zasady składania wniosku 

Wniosek o udzielenie pomocy finansowej producent świń składa raz, w nieprzekraczalnym  terminie do dnia 15 lipca 2022 r. na formularzu udostępnionym na stronie internetowej Agencji. Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu tego wniosku do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta świń.

W przypadku złożenia wniosku o udzielenie pomocy, po dniu 15 lipca 2022 r., nie wszczyna się postępowania w sprawie o przyznanie tej pomocy.

Ponadto w przypadku złożenia więcej niż jednego wniosku o udzielenie pomocy, przez tego samego producenta świń, rozpatrzeniu podlega wyłącznie pierwszy z tych wniosków, przy czym o kolejności tych wniosków decyduje data wpływu do Agencji.

źródło: MRIRW

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x