środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Znamy zwycięzców piątej edycji turnieju PROCAM CUP

spot_img

Za nami piłkarskie emocje związane z wielkim finałem turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi, PROCAM CUP 2021. Po fantastycznym turnieju w Ustce tytuł mistrzowski oraz nagrodę główną w postaci wyjazdu na mecz Reprezentacji Polski zdobyli zawodnicy AP Champions Ryjewo. 

Finał w Ustce, poprzedzony siedmioma turniejami eliminacyjnymi zakończył V jubileuszową edycję turnieju organizowanego przy współpracy firm PROCAM Polska oraz BASF Polska. Łącznie w tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad tysiąc młodych piłkarek i piłkarzy z 42 drużyn z całej Polski.

Nawet najlepsi znawcy piłki nożnej mieliby problem ze wskazaniem faworyta finałowej rywalizacji. Do nadmorskiej Ustki zjechało osiem najlepszych drużyn z całej Polski – najlepsze drużyny turniejów regionalnych. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, z których do półfinałowej rywalizacji awansowały po dwie najlepsze drużyny. Na uwagę zasługuje fakt, że tylko dwa mecze zakończyły się różnicą trzech bramek. Pozostałe spotkania były niezwykle wyrównane, a w fazie pucharowej aż trzykrotnie o losach meczu decydowały rzuty karne.

– Za nami najbardziej emocjonujący turniej finałowy w historii. Emocje sięgały zenitu, ale należy podkreślić także fakt, iż dopisali również kibice, którzy zjechali do Ustki z różnych stron kraju. Cieszymy się, że nasza idea przyjęła się w tak fantastyczny sposób przez zawodniczki, zawodników, trenerów oraz rodziców – mówił Adrian Sosnowski, reprezentujący firmę PROCAM Polska podczas wielkiego finału w Ustce.

W ostatnim decydującym meczu spotkały się drużyny AP Champions Ryjewo i Akademia Footbolisty Głusk. Mecz obu drużyn zakończył się remisem, a więc o tym, która drużyna zwycięży decydowały rzuty karne, w których lepiej spisywali się zawodnicy z pomorskiego Ryjewa, dzięki czemu to oni zwyciężyli w V edycji turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi, PROCAM CUP 2021.

– Chciałbym podkreślić, że nasz projekt obchodzi w tym roku mały jubileusz. To piąta edycja turnieju, który jeszcze kilka lat temu raczkował, by stać się największym turniejem dla dzieci z małych miejscowości i wsi w kraju – mówił z dumą Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży w firmie BASF Polska, pomysłodawca całego wydarzenia.

W meczu o trzecie miejsce MKP Wołów pokonał AP Gryf Kamień Pomorski 2:0. W meczach o miejsca 5 i 7 również nie brakowało emocji, bowiem oba spotkania kończyły się również rzutami karnymi. Na 5. miejscu ostatecznie uplasowała się drużyna UKS GAP Bruskowo Wielkie, która pokonała w karnych UPKS Poncio 2010 Lidzbark, na miejscach 7 i 8 uplasowały się kolejno Wisełka Solec Kujawski oraz UKS Orlik Mosina.

Za najlepszych zawodników turnieju finałowego uznani zostali: Bartosz Więczkowski (AP Champions Ryjewo), Mateusz Adamczyk (AF Głusk), Jakub Stelmarczyk (MKP Wołów), Antoni Sandzewicz (AP Gryf Kamień Pomorski), Jakub Śmiechura (UKS GAP Bruskowo Wielkie), Adam Szymański (UPKS Poncio 2010 Lidzbark), Martyna Łata (Wisełka Solec Kujawski) oraz Stanisław Borowski (UKS Orlik Mosina).

Tegoroczne turnieje eliminacyjne odbyły się w Karlinie (woj. zachodniopomorskie), Gostyniu (woj. wielkopolskie), Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie), Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie), Ryjewie (woj. pomorskie), Łańcucie (woj. podkarpackie) oraz Nowych Proboszczewicach (woj. mazowieckie).

Przypomnijmy, że turniej PROCAM CUP to największy w Polsce turniej dla dzieci z małych miejscowości i wsi związany z projektem PZPN „Piłka Dla Wszystkich”. 

W latach 2017-2020 w wydarzeniu udział wzięło blisko 3500 młodych piłkarek i piłkarzy z całej Polski. Dotychczasowymi zwycięzcami rywalizacji sportowej byli: UKS Giganci Radymno, LKS Korzenica i Sparta Sycewice. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Polski Związek Piłki Nożnej.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x