niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Zmieniając standardy w rolnictwie: Nowe funkcje aplikacji HARVEST ASSIST od Pöttinger

spot_img

W dzisiejszym świecie, gdzie technologia odgrywa coraz większą rolę w rolnictwie, firma Pöttinger wprowadza nowe standardy efektywności dzięki stale ulepszanej aplikacji HARVEST ASSIST.

Aplikacja, dostępna dla systemów iOS i Android, umożliwiająca zoptymalizowanie zbioru podczas żniw, stale się rozwija. Od kwietnia 2024 roku, użytkownicy mogą cieszyć się trzema nowymi funkcjami, które jeszcze bardziej ułatwiają zarządzanie zbiorami.

Koordynacja maszyn w czasie rzeczywistym

Jedną z kluczowych zalet aplikacji HARVEST ASSIST jest możliwość wyboru spośród wszystkich maszyn biorących udział w procesie zbiorów. Kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, przyczepy zbierające i prasy rolujące – wszystkie mogą być łatwo koordynowane i zarządzane z poziomu smartfona. Dzięki aplikacji, operatorzy mogą śledzić postęp prac na polu i aktualny etap zbioru w czasie rzeczywistym, co pozwala na efektywne rozgarnianie i zagęszczanie zebranej masy.

Nowe funkcje – krok w przyszłość

Ilość balotów na polu: Operator prasy może wprowadzić w aplikacji liczbę balotów znajdujących się na polu. Każda osoba kierująca ładowarką i przyczepą do zebrania bel będzie miała szybki dostęp do informacji o ilości i lokalizacji balotów. 

Jeśli jest kilka ekip zbierających, wszyscy operatorzy wiedzą bezpośrednio, na które pola trzeba jeszcze dojechać lub ile bel zostało już przewiezionych. Poza tym liczba balotów jest również puntem wyjścia do określenia wydajności zbiorów. W każdej chwili można mieć wgląd w dane o efektywności prac związanych z sianokosami i zbiorem.

Nawigowanie do pryzmy: Funkcja nawigacji umożliwia dojazd zarówno do pola, jak i do pryzmy. Można wprowadzić do aplikacji nową pryzmę i dojazd do niej bezpośrednio kontrolować za pomocą Google Maps. Ta nowa funkcja HARVEST ASSIST eliminuje objazdy lub nieustanne dosyłanie nowych lokalizacji.

Nowa kategoria maszyn „Inne maszyny”: Teraz można wprowadzić do aplikacji również inne pojazdy do przetransportowania balotów lub sieczkarnie samojezdne. W ten sposób wszyscy uczestnicy zbiorów mają teraz doskonały przegląd zaangażowanych w proces maszyn. Nawigacja, planowanie i przegląd całej floty są teraz dostępne w aplikacji HARVEST ASSIST. 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x