poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Zmiany w dopłatach do nawozów: MRiRW wydłuża nabór wniosków

spot_img

Do 31 lipca 2023 r., a nie jak pierwotnie planowano do 14 lipca 2023 r., ma potrwać nabór wniosków o przyznanie dofinansowania do nawozów mineralnych (innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez).  Wydłużony ma być również okres, w którym rolnicy dokonali zakupów – wsparciem mają zostać objęte transakcje zrealizowane między 16 maja 2022 r. a 15 maja 2023 r. – poinformował na briefingu prasowym minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

dopłaty do nawozów

Termin składania wniosków o dopłaty do nawozów wydłużono o ponad 2 tygodnie

Biura powiatowe ARiMR prowadzą nabór, do którego złożono już ponad 223 tys. wniosków. Najwięcej zarejestrowanych wniosków pochodzi z województw: lubelskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Dokumentację można dostarczyć na kilka sposobów: bezpośrednio do placówek, za pośrednictwem platformy ePUAP lub usługi mObywatel na stronie gov.pl oraz wysyłając ją rejestrowaną przesyłką pocztową.

Termin składania wniosków upływa 31 lipca 2023 r., co oznacza, że jest to ponad dwa tygodnie później niż pierwotnie zakładano. W przypadku korzystania z platformy ePUAP, mObywatel i rejestrowanej przesyłki pocztowej, decydujący będzie dzień nadania dokumentów.

Dopłaty do nawozów. Obowiązują nowe terminy zakupu

Pomoc jest przeznaczona na dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez dokonanych między 16 maja 2022 r. a 15 maja 2023 r. (dotąd datą graniczną był 31 marca 2023 r.). Co istotne, podmiot sprzedający powinien prowadzić działalność w zakresie obrotu lub sprzedaży nawozów, a rolnik musi dołączyć do wniosku kopie faktur, ich duplikaty lub imienne dokumenty księgowe potwierdzające transakcję.

O szczegółach i wysokości wsparcia można przeczytać w naszym artykule.

Co warto zaznaczyć, zmiany ogłoszone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Roberta Telusa podczas briefingu prasowego wymagają jeszcze zgody Komisji Europejskiej.

źródło: MRIRW

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x