czwartek, 22 lutego, 2024

Zmiana pogody. Od zachodu front, od wschodu ochłodzenie [POGODA]

spot_img

W nocy z niedzieli na poniedziałek pogodnie w pasie od centrum po północ i południe kraju. Na wschodzie- Zamość, Lublin, Terespol, Siedlce, Białystok, Suwałki po północy lub nad ranem powstaną niskie chmury stratus i lokalne mgły. Na zachodzie zachmurzy się nad ranem, ale bez opadów. Od wschodu wleje się zimniejsze powietrze, przez co powrócą przymrozki- do -2 stopni przy gruncie będzie w pasie od Kętrzyna po Pisz, Ostrołękę, Węgrów, Siedlce, Kozienice, Lublin, Kolbuszowa oraz w rejonie Kielc i Krakowa.

Do południa sporo chmur na wschodzie- im bliżej Podlasia, Terespola tym więcej chmur i dłużej się utrzymają, przez co w dzień już nie 15 stopni a zaledwie 10-11 st. Słońce na wschodzie wyjdzie od godzin południowych do wieczora. Słonecznie nadal w pasie od Warmii po Kujawy, Łódzkie, Mazowsze, Małopolskę. Na zachodzie coraz więcej chmur i do wieczora dojdą one do Gdańska, Bydgoszczy, Sieradza, Częstochowy.

Po południu w pasie od Szczecina po Słubice, Zgorzelec zacznie popadywać deszcz, który wieczorem się nasili i rozprzestrzeni także na okolice Słupska, Wałcza, Piły, Wolsztyna, Rawicza, Wrocławia, Nysy.

Wiatr słaby, jedynie w regionach podgórskich silny, przez co lokalnie w rejonie Sanoka, Krosna, Tarnowa, Nowego Sącza zamiast 13-15 stopni jak w okolicy będzie 17-19 stopni, ale to na bardzo małym obszarze.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ok

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x