wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Zimny i mroźny weekend [POGODA]

spot_img

W nocy przelotne opady śniegu pojawiać się będą miejscami na Podhalu i krańcach wschodnich oraz od Kaszub po Warmię. Ciągłe- około 3-4 godzinne opady śniegu pojawią się na Mazurach, Podlasiu, być może sięgną także północ i wschód Mazowsza oraz północ Lubelszczyzny. Na tym obszarze się zabieli- do 1-3 cm. Na pozostałym obszarze sucho, ale chmur brakować nie będzie. Lekko popruszyć może również od Kaszub po Warmię.

Temperatura spadnie do -3/-1 stopnia na północy, około 0 stopnia na wschodzie, zachodzie i w centrum, do 1-2 stopni na południu.

W ciągu dnia przelotne opady śniegu przytrafiać się mogą na wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze najwyżej pokropi, popruszy. Przeważać ma jednak słońće, któe przed wieczorem zdominuje niebo w całym kraju.

Będzie to zimny dzień. Na Suwalszczyźnie ledwie 1-3 stopnie powyżej zera. Na wschodzie i Kaszubach 3-4 stopnie. W centrum 5 stopni, najcieplej na południu i zachodzie 6-8 stopni.

Wiatr umiarkowany, o zachodzie słońca bezwietrznie.

Pogodne niebo, bezwietrzna noc sprawią, że temperatura poniżej 0 na dużym obszarze kraju spadnie już po godzinie 18/00. Nad ranem w niedzielę na wschodzie, południu, północy i w centrum do -5/-3 stopni. Lokalnie w zastoiskach do -6. Na zachodzie -3/-2 stopnie.

 

Łukasz Sieligowski

pogoda

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników