wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Zimna północ i bardzo ciepłe południe [POGODA]

spot_img

W nocy przez Polskę przemieszczał się będzie zimny front atmosferyczny i miejscami spadnie niewielki deszcz do 2-3 mm. Przeważnie, bo na około 80% kraju najwyżej pokropi i będzie nadal sucho. Chmury i front to ciepła noc. Nad ranem na wschodzie, południu i w centrum około 8/12 stopni powyżej zera. Na zachodzie i północy od 5 do 8 stopni na plusie.

Od samego rana w piątek zacznie wiać silny wiatr, który po południu powieje do nawet 55/65 km/h, co uniemożliwi zabiegi z opryskami na polach. Wieczorem również ma wiać, dopiero noc z piątku na sobotę i cała sobota będzie prawie bezwietrzna.

W ciągu dnia w pasie od Podlasia po centrum, Wielkopolskę i Ziemię Lubuską miejscami pokropi deszcz. Pojawi się przepaść termiczna- Kaszuby bardzo zimne z temperaturą na poziomie 7/9 stopni. Dla odmiany na południu nawet 19/20 stopni na plusie.

W kolejnych dniach nadal północ zimna- w sobotę rano pojawią się tam nawet przymrozki, zaś pozostała część kraju ma bilansować między bardzo ciepłą wiosną, a delikatnym latem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

😀

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x