środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Zero zaskoczenia. W marcu zarejestrowano mniej przyczep niż przed rokiem

spot_img

Z danych z rejestracji nowych przyczep wg CEPiK wynika, że rolnicy w marcu kupili i zarejestrowali tylko 384 nowych środków transportu. Patrząc na wyniki od września 2023 roku liczba rejestracji kształtuje się na poziomie 350-410 rejestracji. Zatem ilość rejestracji z marca wpisuje się w ten trend. 

22,4% spadek rejestracji przyczep

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w marcu zarejestrowano 578 szt. nowych przyczep rolniczych. Natomiast od początku br. zarejestrowano ich w ilości 1190 szt. Jest to jednak o 344 szt. mniej niż przed rokiem. Spadek wynosi już 22,4%.

Na pierwszym miejscu jest marka Pronar z ilością 292 szt. zarejestrowanych nowych przyczep. Jednak to o 251 szt. mniej niż rok wcześniej, co daje spadek o 46,2 %. Udział rynkowy marki z Narwi ponownie spadł i wynosi już 24,5%. Rok temu udziały marki Pronar wynosiły 35,4%. 

Na drugim miejscu uplasowała się marka Metal-Fach z 177 rejestracjami i udziałami 14,9%. Natomiast trzecia w zestawieniu marka Metaltech. Producent z Mirosławca notuje 9,1% udziałów rynkowych i 108 szt. zarejestrowanych przyczep. Z kolei 74 szt. zarejestrowano przyczep marki Joskin

Województwem o największej liczbie rejestracji w trzech pierwszych miesiącach 2024 roku, jest woj. mazowieckie z 186 szt. zarejestrowanych przyczep. W woj. lubelskim zarejestrowano 147 szt. przyczep. Natomiast w województwie wielkopolskim, które jest na trzecim miejscu, wydano tablice rejestracyjne dla 125 szt. przyczep rolniczych.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x