niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Zbliża się kolejne ocieplenie [POGODA]

spot_img

Kończący się dzień przyniósł przymrozki i daleko tu do namiastki zimy, bowiem tak powinien wyglądać cały listopad. Niestety zbliża się kolejne ocieplenie.

Noc pogodna pozostanie jeszcze na południu kraju i tutaj mroźno. -9/-6 stopni w kotlinach górskich, -5/-3 stopnie na południu. Wieczorem mroźno również od Lubelszczyzny po Łódzkie, południe Wielkopolski i Dolny Śląsk- do -3/-1 stopnia- jednak nad ranem po mrozie nie będzie śladu- zobaczymy około 1/3 stopni ale powyżej zera. Na północy całą noc chmury, opady mżawki i ciepło- nie chłodniej niż 4/7 stopni Celsjusza. Wiatr coraz silniejszy- na północy w porywach do 70 km/h.

W ciągu dnia z północy zmierzać ma strefa z opadami mżawki, która w południe dotrze do Lubelszczyzny, Mazowsza, Ziemi Łódzkiej i Dolnego Śląska- spadnie od 0,5 do 2 mm deszczu. Po zmroku opady dotrą na południe kraju- jednak w ciągu dnia sucho i pojawi się trochę słońca.

Po południu przejaśnienia również na północy, które do wieczora dotrą na cały zachód i miejscami do centrum kraju.

Wiatr w całym kraju umiarkowany i silny w porywach do 60 km/h. Na północy do ponad 70, zaś na wybrzeżu nawet 90 km/h.

Zimy na horyzoncie nie widać. Nawet przymrozki w najbliższym czasie należeć będą do rzadkości.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x