czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Zanim zrobi się cieplej miejscami znowu krajobrazy się zabielą [POGODA]

spot_img

Całą noc pogodne niebo utrzyma się na południu Polski. W regionach podgóskich tempeatura spadnie do -12/-10 stopni. W rejonie Poronina nawet do -16 stopni. Od Rzeszowa po Kraków, Opole około -9/-6 stopni. Od Lubelskiego po Łódzkie, Dolnośląskie pogodnie będzie do północy- o tej godzinie zanotujemy około -6/-5 stopni, zaś nad ranem niebo zachmurzy się i zacznie prószyć śnieg przy temperaturze w okolicy -3/-2 stopni. Od Podlasia po Kujawy, Lubuskie padać zacznie około 2-3 w nocy, a nad ranem temperatura wyniesie około -2/0 stopni. Najwcześnieg śnieg spadnie na północy- już około północy, zaś nad ranem będą to opady mżawki. Temperatura o poranku od Warmii po Kaszuby, Pomorze Zachodnie wyniesie około 0/+2 stopni.

W ciągu dnia front zmierzac ma na południe. O godzinie 15:00 prószyć ma od Podlasia po Lublin, Kozienice, Kielce, Katowice- podczas opadów spadek temp. do około 0/+1 stopnia. Od Mławy po Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Zieloną Góre spadnie mżawka lub słaby deszczdo 1-3 m. Na północy od Braniewa po Gdańsk, Kaszuby, Koronowo, Piłę, Szczecin, Gorzów sporo pogodnego nieba i sucho. Późnym wieczorem śniegiem sypnie na Roztoczu, Podkarpaciu i południu Małopolski.

Od środy zanikać zaczną nocne przymrozki. W weekend poczujemy nawet 13/19 stopni i bezchmurne niebo. Ciepła aura utrzyma się minimum 10-11 dni co doprowadzi do wybuchu wiosny w przyrodzie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

☺️

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x