niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Zalesianie – od 1 czerwca rusza nabór wniosków

spot_img

Od 1 czerwca 2020 r. do 31 lipca br. rolnicy, jednostki samorządu terytorialnego i jednostki organizacyjne gmin, powiatów oraz województw, mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie.

Rolnik ubiegający się o tę formę wsparcia może wnioskować o:
– dofinansowanie w przedziale od 8 354 do 12 308 zł za 1 hektar, dla nasadzeń drzew iglastych, w zależności od warunków terenowych,
– dofinansowanie w przedziale od 8 307 do 11 920 zł/ha dla nasadzeń drzew liściastych, w zależności od warunków terenowych.

Jak składać wnioski?

Wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie należy składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy.

Wniosek wraz z załącznikami, może być złożony osobiście albo przez upoważnioną osobę lub złożony przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce pocztowej upoważnionego operatora. Może też trafić do Agencji w formie dokumentu elektronicznego przez elektroniczną skrzynkę podawczą. Przy czym, wniosek w formie dokumentu elektronicznego złożonego przez elektroniczną skrzynkę podawczą powinien być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym albo podpisem osobistym lub też uwierzytelniony w sposób zapewniający możliwość potwierdzenia pochodzenia i integralności weryfikowanych danych w postaci elektronicznej. Winien on też zawierać adres elektroniczny wnioskodawcy. Ważne są także wskazane w konkursowej dokumentacji, elektroniczne formaty i sposób złożenia wniosku oraz załączników.

Wyniki 1 października

Pomoc przyznawana jest do wyczerpania limitów finansowych na Poddziałanie pn.: „Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych”, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w 2020 roku.
Natomiast każdorazowo, w dniu 1 października roku, w którym złożono wniosek o przyznanie wsparcia na zalesienie, Prezes Agencji na stronie internetowej administrowanej przez Agencję, podaje do publicznej wiadomości informację o kolejności przysługiwania wsparcia na zalesienie. Informacje na temat poddziałania „Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych” można otrzymać w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR, pod numerem bezpłatnej infolinii 800 38 00 84 oraz na agencyjnych stronach internetowych.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: ARiMR

150 tys. zł premii dla młodego rolnika. Wnioski od 3 czerwca

Modernizacja i restrukturyzacja małych gospodarstw – wnioski do 30 czerwca

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników