piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

Załamanie pogody w weekend? [POGODA]

Najbliższa noc przyniesie chmury na zachodzie

Przed nami pogodna noc na południu i w centrum kraju. Sporo chmur z przejaśnieniami na zachodzie i wschodzie kraju. Mglisto i pochmurno wzdłuż linii Bugu, a także od Wielkopolski po Kujawy, Kaszuby, Mazury i Podlasie. Najcieplej pod chmurami +10/+11 stopni. Najchłodniej na pogodnym południu +5/+7 stopni. Na pozostałym obszarze temperatura spadnie do +7/+9 stopni. Wiatr słaby, na południu umiarkowany.

Prognoza rolnicza na piątek

W piątek chmury znad Wielkopolski wkroczą nad Ziemię Łódzką i Mazowsze całkowicie przysłaniając błękit nieba. Pochmurno z zamgleniami także na Podlasiu, Warmii i Mazurach, a do południa także na Kujawach, Kaszubach i Pomorzu Gdańskim. Na zachodzie dużo chmur wysokich, ale słońce z za tych chmur także wyjrzy. Bezchmurna pogoda opanuje południe kraju- od Lubelszczyzny po Podkarpacie, Małopolskę, Opolszczyznę i Sudety. Temperatura pod chmurami zdoła się podnieść do +12/+15 stopni. Na zachodzie i północy około +16/+17 stopni. Najcieplej na południu kraju +20/+23 stopnie.

Łukasz Sieligowski

źródło: skyday.pl

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników