środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Zakaz uboju rytualnego wykreślony z ustawy

spot_img

Całą noc trwały obrady sejmowej komsiji (wczoraj od 20.30 do 7 rano dzisiaj). Niestety na obrady nie zaproszono rolników – nie znalazło sie dla nich ANI JEDNO MIEJSCE! Natomiast o obradach poinformowano przedstawicieli organizacji prozwierzęcych (VIVA). Zgodę na udział w posiedzeniu uzyskał Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Zrzeszenia Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, ale tylko w formie videokonferencji.

Czy tak powinno traktować się rolników, których ta ustaw przede wszystkim dotyczy?

Całą noc dyskutowano nad poprawkami w nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. ,,To coś anty-rolnicze” nazwane projektem ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS zostało skorygowane o kilka poprawek. Jedną z nich jest wykreślenie z projektu zapisów ograniczających ubój rytualny. (Posiedzenie trwało 7 godzin! Finalnie zostało to poparte głosami 17 posłów przy sprzeciwie 6.)

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x