niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Blisko 3 miliony świń i krów będzie utrzymywanych w zwiększonym standardzie

spot_img

Minął właśnie rok od ogłoszenia programu „Dobrostan zwierząt”, czyli nowego rodzaju pomocy finansowej realizowanej w ramach PROW 2014-2020. Celem wsparcia jest poprawa warunków chowu zwierząt gospodarskich. Wnioski w ramach obecnego – pierwszego naboru zgłosiło ponad 42 tys. hodowców krów i trzody chlewnej.

Ponad 220 milionów złotych

Nabór odbywał się od 15 marca do 15 czerwca 2020 r. Rolnicy ubiegający się o wsparcie zadeklarowali, że w podwyższonym standardzie utrzymywać będą łącznie blisko 3 mln świń i krów. Natomiast ogólna kwota o jaką wnioskują wynosi ponad 220 mln zł.

Instytucja wdrażająca – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakłada, że wypłata płatności dobrostanowych rozpocznie się 1 grudnia 2020 r.

Jakie są stawki?

Przypomnijmy: roczne stawki pomocy wynoszą: 301 zł na lochę (za zwiększenie powierzchni w budynkach), 24 zł na tucznika (za zwiększenie powierzchni w budynkach), 185 zł na krowę mleczną (za wypas w sezonie pastwiskowym), 595 zł na krowę mleczną (za zwiększenie powierzchni w budynkach), 329 zł na krowę mamkę (za dostęp do wybiegów poza sezonem pastwiskowym).

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x