czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Zagadkowe oświadczenie Tuska! Co przygotował na nadchodzące spotkanie z rolnikami?

spot_img

W czwartkowy poranek, po wzburzonej środzie naznaczonej protestami rolników, premier Donald Tusk zadeklarował, że podczas nadchodzącego sobotniego spotkania z rolnikami będzie miał ważny komunikat dotyczący Zielonego Ładu.

Szef rządu nie omieszkał również zwrócić się z apelem do unijnego komisarza ds. rolnictwa, Janusza Wojciechowskiego, prosząc go o szczególną ostrożność, aby nie dopuścić do żadnych zakłóceń w planach.

Czy postulaty rolników zostaną spełnione?

Donald Tusk akcentował znaczenie współpracy z Unią Europejską. W wywiadach podkreślał, że dąży do uzyskania decyzji, które przyniosą ulgę rolnikom, zwłaszcza w kontekście ugorowania gruntów. Przy tym zaznaczał, że jest blisko osiągnięcia zamierzonego celu i apelował do unijnego komisarza ds. rolnictwa, Janusza Wojciechowskiego, o roztropność w podejmowaniu decyzji.

Warto zauważyć, że Donald Tusk podkreślał również konieczność zmian w regulacjach dotyczących wymiany handlowej z Ukrainą. Chce, aby polscy producenci byli chronieni przed nierówną konkurencją, co ma wpływ na kształtowanie nowych zapisów Zielonego Ładu.

Tusk: nie zamierzam prowadzić negocjacji z „chuliganami”

Premier zadeklarował, że nie zamierza prowadzić negocjacji z „chuliganami”, ale skoncentruje się na rozmowie z przedstawicielami rolników. Jego celem jest skuteczna zmiana zapisów Zielonego Ładu tak, aby polscy rolnicy nie odczuli negatywnych skutków tych regulacji. W tym kontekście premier Tusk podkreślił, że zależy mu na realnych rezultatach, a nie jedynie symbolicznym działaniu.

źródło: rmf.fm; TVN24

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
berti
berti
1 miesiąc temu

Zrobili 2 kroki do przodu Teraz cofną się o krok po to żeby potem zrobić kolejna 2 kroki do przodu. Teoria Chomskiego w czystym wydaniu

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x