niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Za oknami zapanowała prawdziwa wiosna [POGODA]

spot_img

Przynosi nam ją wyż Ilonka która ogarnęła swoim zasięgiem całą południową, wschodnią, zachodnią i centralną część Europy. W najbliższych dniach wraz z napływem powietrza znad Afryki czekają nas lutowe upały.

Zanim napłynie bardzo ciepłe powietrze wraz z domieszką pyłu saharyjskiego, we wtorek o poranku pojawią się liczne mgły i niskie chmury, które w godzinach około południowych powinny ustąpić na korzyść słońca. Pogodny ranek jedynie na zachodzie kraju.Temperatura nad ranem w wielu regionach spadnie w pobliże 0 stopni, zaś przy gruncie chwyci mróz. Na wschodzie do lokalnie -4 stopni. Na plusie w nocy będzie od Turku po Kalisz, Sieradz, Opole, Racibórz.

Na wschodzie kraju przez większość dnia ma być pochmurno i mgliście. Po porannych przymrozkach w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci podniosą się do 3/7 stopni na wschodzie, 7- 10 stopni w centrum do 15 stopni na zachodzie kraju.

W godzinach wieczornych zacznie płynąć do naszego województwa powietrze pochodzenia zwrotnikowego wraz z piaskiem znad pustyni na Saharze. Koncentracja pyłu saharyjskiego nastąpi od wtorku godzin wieczornych do środowego wieczora. W środę zrobi się wyjątkowo ciepło jak na luty. W najcieplejszym momencie dnia termometry podniosą się do nawet 15 stopni Celsjusza powyżej zera w centrum kraju. Jeszcze wyższe temperatury na poziomie 16/18 stopni czekają mieszkańców na zachodzie Polski. Niebo pozostanie zupełnie bezchmurne od wschodu do zachodu słońca. Jednak intensywność światła słonecznego w związku z obecnością pyłu w powietrzu będzie mocno zredukowana.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x