środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Wyż odsuwa się na wschód, a to oznacza powolne zmiany w pogodzie [POGODA]

spot_img

W wąskim pasie od Roztocza po centrum i północ kraju ściera się powietrze chłodniejsze z przymrozkami na Suwalszczyźnie od ciepłego z domieszkami fenu na południowym zachodzie kraju.

Tutaj dziś, w nocy jak i jutro pojawiać się mają przelotne słabe mżawki do 0,5- maksymalnie 2 mm. Na południu sucho, a przebłyski słońca możliwe będą na Przedgórzu Sudeckim.

Temperatura w nocy wyniesie około 4/7 stopni. Na podobnym poziomie utrzymają się również w dzień. Tylko na południu i południowym zachodzie nieco się ociepli do 8/9 stopni Celsjusza. W rejonie Jeleniej Góry powinno być powyżej 11 stopni Celsjusza.

Wiatr w Małopolsce, Górach Świętokrzyskich aż po Radom, Warszawę, Łochów słaby do 20 km/h. Na pozostałym obszarze powieje umiarkowanie do 30 km/h, zaś od Kalisza, po Łódź, Sieradz, Opole, Bramę Orawską oraz na Pomorzu Zachodnim wiatr powieje do 40 km/h. Wszędzie powieje z południa i południowego wschodu.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x