czwartek, 16 września, 2021
spot_img

Wszystko w jednej ustawie

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Z dniem 23 stycznia 2021 r. w życie weszła Ustawa o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich (Dz. U. z 2021 r. poz. 36, z 10 grudnia 2020 r.)Intencją prawodawców było to, by w jednej ustawie uregulowane zostały sprawy dotyczące prowadzenia hodowli wszystkich gatunków zwierząt zaliczanych w Polsce do kategorii zwierząt gospodarskich, aż po alpaki i jedwabniki morwowe.

Nowa ustawa reguluje więc zasady i sposób prowadzenia hodowli bydła, świń, owiec, kóz, koni, drobiu, zwierząt futerkowych, pszczół i jeleniowatych, a także alpak i jedwabników morwowych. Te ostatnie dopiero teraz, na wniosek ich hodowców, zaliczono do kategorii zwierząt gospodarskich. 

Podstawy finansowej pomocy 

W ustawie zawarto też zapisy będące podstawą do udzielenia wsparcia dla hodowli ze środków budżetowych przeznaczonych na postęp biologiczny w produkcji zwierzęcej. W mocy utrzymano również wpisy zwierząt do dotychczas prowadzonych ksiąg hodowlanych i rejestrów. Utrzymano także uprawnienia i upoważnienia podmiotów do wykonywania zadań określonych w dotychczasowych ustawach. 

Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay
 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
564ObserwującyObserwuj
8,400SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x