środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Wniosek PSL o odwołanie Ministra Pudy

spot_img

W piątek, 20 sierpnia br. zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło w Sejmie RP wniosek o odwołanie Grzegorza Pudy ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Najgorszy Minister w historii?

– Spełniamy dziś oczekiwania tysięcy rolników, organizacji rolniczych i tych, którym na sercu leży dobro polskiej wsi – – stwierdził Poseł PSL Stefan Krajewski. – Składamy wniosek o odwołanie Grzegorza Pudy ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od początku szedł on przeciw rolnikom i nie słuchał ich głosu. W naszej opinii obecny wniosek dotyczy niestety najgorszego w wolnej Polsce ministra rolnictwa!

Minister sobie nie radzi

PSL swój wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec  Ministra Rolnictwa Grzegorza Pudy uzasadnia m.in. tym, że obecny szef resortu zdaniem ludowców kompletnie nie radzi sobie z ASF, ptasią grypą, skandalicznie niskimi cenami w skupach czy rosnącymi kosztami produkcji rolnej. Budżet na rolnictwo w opinii PSL też jest dramatycznie niski. Ludowcy zauważają również, że nie ma obiecanego przez Ministra Pudęzwiększenia dopłat z Unii Europejskiej. Brakuje także rozmów z rolnikami, ze związkami zawodowymi i z izbami rolniczymi.

Policja zamiast rozmów?

–  Nadszedł czas na odwołanie Ministra, który szkodzi polskiej wsi! – podkreślał Poseł Stefan Krajewski. – Kiedy rolnicy przyjeżdżają do Warszawy napuszcza się na nich policję!Kiedy wychodzą na drogi, słyszymy karygodne słowa Premiera, który mówi, że nie ma zgody na blokady drógAle gdzie i z kim, w takim razie mają rozmawiać rolnicy?

Afery z udziałem Ministra Pudy

W powyższym kontekście Poseł PSL Stefan Krajewskiprzypomniał też niedawne afery z udziałem MinistraRolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy, które szerokim echem odbiły się w całym kraju. Wspomniał więc o wystąpieniu Ministra wraz z Premierem Mateuszem Morawieckim na tle wypożyczonych traktorów w miejscowości Brzydowo po Ostródą, a także o kwestii zwolnienia przez Ministra Pudę urzędnika z blisko dwudziestoletnim stażem pracy za rzekome niedociągnięcia, co zakwestionowała m.in. organizacja związkowa NSZZ „Solidarność”. Szerzej pisaliśmy o tym w artykule pt. Minister Puda zwalnia urzędnika (publ. 19 sierpnia br. link: https://agroprofil.pl/wiadomosci/minister-puda-zwalnia-urzednika/ ). Teraz sprawą wotum nieufności dla Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy zajmie się Sejm RP.

Źródło i foto: PSL

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x