środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Wiosenne Targi AGROMARSZ. Co czeka odwiedzających?

spot_img

Prezentacja sprzętu rolniczego, urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, pokaz rękodzieła oraz tradycyjny kiermasz ogrodniczy – to wszystko czeka na osoby, które w niedzielę, 2 kwietnia, w godzinach 9.00 – 16.00, pojawią się na Wiosennych Targach Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie, koło Pleszewa.

zdj:WODR

Targi AGROMASZ w Marszewie to okazja do poznania nowości w rolnictwie i skorzystania z darmowych konsultacji!

“Wiosenne targi w Marszewie to wydarzenie, którego nie może zabraknąć w kalendarzu najważniejszych imprez organizowanych przez WODR. O ich znaczeniu najlepiej świadczy liczba odwiedzających, którzy co roku pojawiają się w Marszewie” – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. 

Ponadto, dodaje: – Targi w Marszewie są szansą, aby zapoznać się z nowościami w rolnictwie, aktualną ofertą producentów sprzętu rolniczego oraz skorzystać z darmowych konsultacji i porad ze strony specjalistów WODR oraz innych instytucji rolniczych.

Na miejscu tradycyjny kiermasz ogrodniczy, pokaz rękodzieła i szkolenie z płatności bezpośrednich 

Chociaż targi w Marszewie poświęcone są przede wszystkim tematyce rolniczej, to, jak co roku, nie zabraknie na nich tradycyjnego kiermaszu ogrodniczego, na którym będzie można zakupić różnorodne sadzonki i rośliny. Ponadto, w trakcie targów zaplanowano również pokaz dotyczący rękodzieła oraz szkolenie na temat nowych zasad przekazywania płatności bezpośrednich, które zostanie przeprowadzone we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Targi w Marszewie z Kiermaszem Wielkanocnym i akcją #KupujŚwiadomie! 

W ramach promocji akcji #KupujŚwiadomie na targach odbędzie się Kiermasz Wielkanocny z udziałem producentów żywności działających w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego, sprzedaży bezpośredniej i innych form wspierających dostarczanie na rynek żywności bezpośrednio z gospodarstwa.

Targom będzie towarzyszył Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Targi w Marszewie – Impreza towarzysząca Krajowym Dniom Pola 

Tegoroczne targi w Marszewie są jedną z imprez towarzyszących IV Krajowym Dniom Pola Sielinko 2023, które w tym roku, po raz pierwszy w historii, odbędą się w Wielkopolsce w dniach 3-5 czerwca w Sielinku, koło Opalenicy. Krajowe Dni Pola to największe tego typu wydarzenie branżowe w Polsce, które jest odwiedzane przez dziesiątki tysięcy osób z całej Polski. W tym roku na 18 hektarach terenu będzie można obejrzeć ponad 400 odmian roślin uprawnych oraz zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w rolnictwie w specjalnej Strefie Innowacji i Nauka Praktyce. Chociaż głównym hasłem tegorocznych Krajowych Dni Pola jest „Rolnictwo Innowacyjne”, to na odwiedzających czeka również wiele innych atrakcji oraz interesujących zagadnień, takich jak na przykład energia dla rolnictwa, wystawa zwierząt hodowlanych, ogrodnictwo, rozwój obszarów wiejskich, wielkopolskie rękodzieło oraz występy regionalnych zespołów muzycznych. 

Program targów w Marszewie: 

9.00 – Rozpoczęcie targów,

11.00 – 12.00 – Uroczyste otwarcie (plac otwarcia, główny teren targów), 

12.15 – 12.45 – Koncert szkolnej orkiestry dętej „Happy Marszew Band” ZS CKR – plac otwarcia, główny teren targów, 

11.00 – 14.00 – Warsztaty tematyczne „Rękodzielnictwo – tradycja, relaks, dodatkowy dochód” – hala namiotowa przy kiermaszu ogrodniczym, 

9.00 – 16.00 – Prezentacja oferty nowoczesnych środków do produkcji, ciągników i sprzętu rolniczego, materiałów budowlanych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, 

9.00 – 16.00 – Kiermasz ogrodniczy, 

16.00 – Zakończenie targów Miejsce: Marszew, koło Pleszewa (siedziba Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego numer 7; Marszew 25, 63-300 Pleszew). 

Wydarzenia towarzyszące targom 

9.00–16.00 – Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie (obiekty szkoły),

13.00 – Szkolenie „Nowe zasady dopłat bezpośrednich w świetle Krajowego Planu Strategicznego” (aula szkoły). 

Parking dla zwiedzających: pole demonstracyjne WODR, stadion w Marszewie. Organizatorem jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Wstęp na targi jest darmowy. Jako patroni medialni tego wydarzenia, tego wydarzenia, gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

źródło: WODR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x