czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Wieś może być smart – Do wygrania nawet 5 tys. złotych!

spot_img

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN ogłosił konkurs „Moja SMART Wieś” na opis inteligentnych rozwiązań mających wpływ na unowocześnianie i rozwój polskiej wsi.

Partnerami konkursu są Fundacja Wspomagania Wsi, Związek Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej oraz RURBAN Wieś-Miasto-Region.

Inteligentny rozwój

Konkurs „Moja SMART Wieś” zrodził się z idei  Smart village – Inteligentna wieś. Jest to inicjatywa wspierająca koncepcje rozwoju obszarów wiejskich. Wieś od kilku lat zyskuje na dużej popularności jako wybór miejsca do życia. Coraz więcej ludzi z miast decyduje się na przeprowadzkę w okolice wiejskie. To determinuje konieczność ciągłego rozwoju mniejszych miejscowości.

SMART poza miastem

Zmiany te muszą być wprowadzane w sposób przemyślany i zrównoważony, przede wszystkim z korzyścią dla mieszkańców ale i z zachowaniem wszystkich walorów krajobrazu wiejskiego. Wprowadzanie nowoczesnych technologii poza wielkie aglomeracje miejskie to nurt, który promowany jest między innymi przez takie akcje jak konkurs „Moja SMART Wieś”.

Koncepcja konkursu

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk organizując konkurs ma na celu umożliwienie wymiany myśli i pomysłów – koncepcji rozwoju wsi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które się sprawdziły i funkcjonują w lokalnej społeczności. Zakres tematyki jest nieograniczony. Należy wykazać pozytywny wpływ innowacyjnych rozwiązań poprawiających jakość życia na wsi.

Terminarz konkursowy

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy. Termin zgłoszenia do konkursu i nadsyłania prac mija 15 września 2019r.  Rozstrzygnięcie ma nastąpić do 15 października 2019r.  Na najlepszych autorów czekają nagrody pieniężne. Do wygrania jest nawet 5 tysięcy złotych.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.irwirpan.waw.pl

Konkurs Moja SMART Wieś

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników