środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Weekend z dużą ilością słońca i mroźnymi nocami [POGODA]

spot_img

Zimna sobota

Chmury z każdą godziną mają ustępować na południu na rzecz pogodnego nieba. Do samego rana więcej chmur niż gwieździstego nieba na zachodzie kraju, gdzie dodatkowo możliwe będą mgły i zamglenia.

Bardzo zimno. Na Podhalu i w kotlinach Bieszczad temperatura spadnie do -19/-13 stopni. W Górach Świętokrzyskich, na Roztoczu, Jurze Krakowsko-Częstochowskiej oraz w okolicy Krakowa i Kolbuszowej możliwy spadek do -10/-6 stopni. Na pozostałym obszarze wschodu, południa i centrum kraju około -7/-4 stopni.

Najcieplej na zachodzie kraju gdzie przymrozek pojawi się tylko przy gruncie a na standardowej wysokości dwóch metrów zobaczymy około 0/2 stopni powyżej zera.

W ciągu dnia w całym kraju sucho i bardzo słonecznie. W wielu regionach południa, wschodu i centrum kraju zupełnie bezchmurnie.

Sobota w całym kraju będzie niemal bezwietrzna, co w połączeniu z dużą ilością słońca szybko podniesie nam temperatury do 2-3 stopni na wschodzie i południu, 4-5 stopni w centrum oraz na Podhalu i nawet 6-8 stopni na zachodzie i wybrzeżu.

 

Co z niedzielą?

Kolejna noc również będzie pogodna i prawie bezwietrzna- im bliżej poranka tym większa prędkość wiatru z kierunku południowego na zachodzie i południu kraju.

Temperatura spadnie do -6/-4 stopni na południu- kotliny i wschodzie kraju. Nieco cieplej -3/-1 stopień w centrum i na północy. Najcieplej około -1/+1 stopnia na krańcach zachodnich. Tylko z wieczora możemy mieć do -3 stopni na zachodzie kraju, potem stopniowo temperatura powinna rosnąć.

W ciągu dnia wiatr będzie się nasilał i w południe powieje do 20-40 km/h a wieczorem na zachodzie i południu już do 50-65 km/h. Na Podhalu pod wieczór zacznie wiać halny w porywach do 80-110 km/h.

Temperatura iście wiosenna- 5-6 stopni termometry pokażą na wschodzie, 7-8 stopni w centrum do 10-13 stopni na zachodzie i miejscami południu.

Niebo przez cały dzień ma być pogodne. Słońce za chmury chować ma się dopiero po południu na zachodzie kraju.

Z niedzieli na poniedziałek do Polski wkroczą wichury. Miejscami pojawią się również wiosenne burze.

 

Łukasz Sieligowski 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników