niedziela, 1 sierpnia, 2021

We wtorek od 15 do nawet 25 stopni [POGODA]

-REKLAMA-spot_img

W nocy zmiany. Zbliżający się front zagwarantuje nam ciepłą noc. Temperatura spadnie do uwaga 10 stopni na zachodzie, 12 stopni na południu i w centrum do nawet 14-15 stopni od Terespola po Włodawę, Przemyśl. Przed północą nad południe i zachód kraju wkroczy front. Popada głównie na całym zachodzie, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, nad ranem także w centrum, Kujawach, zaś przed południem na Mazowszu, Warmii, Pomorzu, Podlasiu- być może ominie południe regionu.

Po południu na zachodzie, południowym zachodzie, w centrum i na północy raczej sucho. Może się zdarzyć na mapie z radarem opadu najwyżej 1 czy 3 niezbyt duże obszarowo chmury opadowe. Na wschodzie możliwe będą burze, ale niezbyt gwałtowne i nie będzie ich dużo. Popada tylko lokalnie.

Ogólnie suma opadów będzie dość niska- spadnie maksymalnie 2-9 mm deszczu. W wielu miejscach na południu, wschodzie i Ziemi Lubuskiej tylko pokropi. Wiatr powieje umiarkowanie w porywach do 45 km/h. Zanim front dotrze na wschód, zrobi się letnio. Od Hrubieszowa po Przemyśl 24-25 stopni na plusie. Powyżej 20 stopni powinno być na wschód od Hajnówki, Białej Podlaskiej, Lublina, Janowa, Kolbuszowej, Tarnowa.

-REKLAMA-spot_img

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
532ObserwującyObserwuj
7,980SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły